بازی

نقد و بررسي بازي Crash Team Racing Nitro Fueled و آدرنالين بيشتر براي بازيكن

نقد و بررسي بازي Crash Team Racing Nitro Fueled و آدرنالين بيشتر براي بازيكن  مطلبی که در موتوراویل (Motoroil) میتوانید دنبال کنید. شركت اكتيو ويژن بعد از اين كه در عرضه بازي  Crash Bandicoot موفق شد و نه تنها رضايت بازيكنان قديمي خود را جلب كرد بلكه توانست بازيكنان جديدي را بدست بياورد.

اين شركت تصميم گرفت كه يك بازي دوست داشتني بنام Crash Team Racing را ارائه كند كه در سال 1999 جوانان آن را در پلي استيشن بازي مي كردند. اين بازي نيز بازسازي شده است. اين بازي به بهترين شرايط بازسازي شد تا بازيكان بازي بهتري را تجربه كنند.

تركيب هنرمندانه گرافيك و موسيقي در بازی Crash Team Racing Nitro Fueled

بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

تركيب هنرمندانه گرافيك و موسيقي باعث شده تا بازيكنان نسبت به آن حس خوبي داشته باشند. بازي جديد با عنوان Crash Team Racing Nitro-Fueled نام دارد كه در مقايسه با رقبا كيفيت بهتري دارد و توجه داشته باشيد كه بازسازي بازي ها كار دشواري است ولي دست اندركاران اين بازي را به نحو بهتري بازسازي كرده اند. يك بازي جذاب و با كيفيت است كه دست اندكاران براي آن زحمت زيادي كشيده اند و بايد حداقل آن را يك بار بازي كنيد تا لذت آن را تجربه كنيد.

هویت بازی Crash Team Racing Nitro Fueled

بازي به شكل داستاني بازسازي شده است. علاوه بر روندهاي معمول بازي، ماجراجويي به بازي اضافه شده است. بازيكن در ابتدا با كات سين هايي مواجه مي شود كه خود چالش است و كاراكتر شرور بازي را نشان مي دهد و از بازيكن درخواست مي كند كه مسابقات او را دنبال كنيد در غير اين صورت دنياي زيبايي نخواهيد داشت.

كاراكتر در مجموعه CTR قابل بازي است. باس فايت ها براي بازيكن جذاب بوده و تجربه لذت بخشي را براي بازيكن فراهم مي كند. باس فايت ها تجربه بازي را تغيير داد و بازيكن نسبت به بازي احساس بهتري خواهد داشت. اولين باس خرگوش ديوانه اي است كه هر چند ثانيه بمب هاي TNT را به شما پرتاب كرده و شما را عصباني مي كند.

 بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

صداگذاري كاراكترها به درستي انجام شده و صداگذاري شخصيت دوست داشتني آكوآكوا كاملا درست بوه و نسخه قبلي به بهترين شكلي بازسازي شده است. اما گاهي اوقات صداهاي عجيب و غريبي نيز در بازي شنيده مي شود.

شخصيت هاي داستاني به صورت كتابي باهم گفتگو مي كنند. نسخه قديمي بازي بازسازي شده است و دقيقا خاطرات شما دوباره زنده خواهد شد و بازهم مي توانيد از تكنيك ها و ترفندهاي قديمي خود استفاده كنيد.

بازي فقط به مسابقه خلاصه نمي شود. براي جذابيت بازي محتواهاي ديگري به بازي اضافه شده است. محيط هر لول نسبت به قبلي متفاوت است و در مرحله بازيكن بايد الماس هاي بنفش را جمع آوري كند.

اين قضيه براي كسب جايزه در بازي است و با هر پيروزي محيط بازي بزرگت تر شده و جمع آوري 20 كريستال هدف نهايي است. بازيكن به اين محيط معتاد شده و هرگز نمي تواند از بازي جدا شود. به غير از كسب تروفي اين چنين محيطي شما را معتاد مي كند تا مهارت هاي رانندگي شما را ارتقاء داده و آن را بسنجد.

به غير از بازسازي ،شركت و توليدكنندگان محتواي جديدي هم به بازي اضافه كرده اند. شخصي سازي سيستم محتواي جديدي كه اضافه شده است. اين قضيه در بازي پر رنگ شده است. اضافه كردن محتواي جديد نحوه بازي را تغيير نمي دهد بلكه فقط كاراكتر و اتوموبيل شخصيت تغيير مي كند.

شخصي سازي نبايد به نحوه بازي شما آسيب بزند و اگر سرعت اتوموبيل شما را تحت  تاثير قرار مي دهد در مجموع كار به درستي انجام نشده است. حتي تغيير ماشين كارتينگ هم بر سرعت ماشين تاثيرگذار نيست.

سه عامل سرعت،چرخش و شتاب ماشين بر نحوه رانندگي شما تاثير خواهد داشت. فقط تغيير كاراكترها مي تواند بر اين عوامل تاثير بگذارد و شخصي سازي چندان در سرعت ماشين تاثيرگذار نيست.براي مكانيزم هاي سرعت، شتاب و چرخش سه نوار جداگانه وجود دارد كه شايد جزئيات مسابقه شما را تحت تاثير قرار مي دهد.

كاراكترهاي بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

 بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

كاراكترهاي متفاوت بازي Crash Team Racing Nitro Fueled ، به يك نحو عمل مي كنند و چندان تفاوتي نسبت به هم ندارند. نوارهاي ثابت و متوسط براي كاراكتر كرش مدنظر گرفته شده ، همه المان هاي بازي در همه كاراكترها به يك اندازه عملكرد و كارايي دارند.

به غير از شخصي سازي و عملكرد مكانيزم، آيتم هاي تزئيني و جذاب هر كاراكتر باعث جذابيت هر چه بيشتر بازي شده است. حتي كرش پيكسلي را مي توانيد روي ماشين كارتينگ خود سوار كرده و مسابقه جذاب و دوست داشتني را تجربه كنيد.

كاراكترهاي جديدي به ليست رانندگان اضافه شده و باعث جذابيت هر چه بيشتر بازي شده اند و در ضمن رانندگان قديمي نيز همچنان در نسخه جديد وجود دارند. كاراكتر Tiny برخلاف اسم خود، جثه بزرگ و بامزه اي دارد كه باعث جلب توجه بيشتر بازيكنان شده است.

ربات بد جنس يكي از اسكين هايي است كه براي اين ربات در نظر گرفته شده و بازيكن به سختي مي تواند از انتخاب نكردن آن شانه خالي كند. تجربه هاي نوستالژيك بسيار زياد است. بازي نوستالژيك بوده كه حتما از آن لذت خواهيد برد.

البته در ابتداي بازي، همه موارد دلخواه در اختيار بازيكن نيست و با شكست باس هاي بازي موارد دلخواه در اختيار بازيكن قرار مي گيرد. با جمع آوري سكه ها يا تروفي ها مي توانيد موارد بيشتري را بدست بياوريد.

اين قضيه باعث ايجاد هيجان بيشتر در بازي مي شود و باعث مي شود كه بازيكن خلاقيت به خرج داده و بازي نيز از حالت تكراري خارج مي شود.بازيكن مي تواند با بازيكنان ديگر به صورت آنلاين بازي كند. اين بخش غير فعال است و بعد از عرضه نسخه جهاني فعال خواهد شد.

هزینه ساخت بازی  Crash Team Racing Nitro Fueled

 بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

براي ساخت بازي Crash Team Racing Nitro Fueled وقت و هزينه زيادي شده است. در صورتي كه نسخه قديمي اين بازي را انجام داده باشيد، با عبارت power slide آشنا هستيد شما مي توانيد حين چرخيدن با فشار كليد شولدر ، پرش كنيد.

ليز خوردن باعث كاهش سرعت اتومبيل خواهد شد. مكانيزم power slide boost بسيار دشوار و مشكل است. بازيكن با اين تكنيك به جلو پرتاب مي شود. پرش از رمپ ها مكانيزم ديگري است كه كاربران مي توانند پس از فرود، سرعت ماشين خود را افزايش دهند.

شما با آگاهي نسبت به اين مكانيزم ها مي توانيد به سادگي برنده شويد.اگر شما در مسابقات نفر اول نباشيد نمي توانيد به مراحل بعد دست يابيد. همانند بازي Crash Bandicoot شما با چالش هايي روبرو هستيد و اين بازي جذابيت بيشتر بازي خواهد شد.

طراحی بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

در بازی Crash Team Racing Nitro Fueled مسيرهاي مسابقه به قدري زيبا طراحي شده كه مبهوت خواهيد ماند و ماشين را متوقف كرده و منظره را تماشا خواهيد كرد.

در مسيرهاي مسابقه شيب ها، جعبه هاي معروف كرش و المان هاي محيطي تعبيه شده است. حين رانندگي بيش از 10 عدد ميوه را جمع آوري نمي كنيد.

ميوه ها به افزايش سرعت ماشين و قوي تر شدن سلاح هاي شما كمك مي كنند. اگر 10 عدد ميوه را در اختيار داشته باشيد، جعبه TNT شما فعال شده و دشمنان شما زنده نخواهند ماند. شما به كمك اين موارد يك بازي سراسر هيجان را تجربه خواهيد كرد.

تنظيم دوربين كاراكتر آزاردهنده ترين آيتم مسير مسابقه است. دوربين به صورت ديفالت به صورت نزديك تنظيم شده و بايد بعد از هر بار وارد شدن به مسير مسابقه بايد كليد شولدر را فشار دهيد تا دوربين تنظيم شود.

فراموش كردن اين نكته در وسط بازي رنج آور است. سازندگان شايد اين نكته را فراموش كرده و بدين ترتيب باعث رنجش بيشتر بازيكنان شده اند. تنظيم مجدد دوربين ديد شما را در مسير مسابقه بازتر خواهد كرد.

بازي چند نفره به هفت حالت تنظيم مي شود. بخش Battle خيلي متفاوت بوده و بازيكنان در يك محيط بزرگ با يكديگر نبرد و مبارزه مي كنند تا امتيازات بيشتري را كسب كنند.

علاوه بر نقشه هاي كرش ماشين مي توان به نقشه هاي جديد نيز اشاره كرد كه باعث هيجان بيشتر بازي شده است. براي نبرد و مبارزه نيز قوانين خاصي طراحي شده تا بر هيجان بازي بيفزايد. همين حالت ها و وضعيت باعث مي شود تا بازيكنان سرگرم شوند.

همكاري دو شركت استودیو بینکس و اکتیویژن در  بازسازي بازي هاي كرش

 بازي Crash Team Racing Nitro Fueled

همكاري دو شركت استودیو بینکس و اکتیویژن در  بازسازي بازي هاي كرش مانند بازی  Crash Team Racing Nitro-Fueled مشخص مي كند كه بازي ها علاوه بر سرگرم كننده بودن، چالش انگيز نيز هستند، بازي كرش ماشيني چه تك نفره و چه جمعي ، آدرنالين را در خون هر بازيكني تزريق مي كند و بنابراين حتما اين بازي را دانلود كرده و اوقات فراغت خود را با بازي كردن و پشت سر گذاشتن مراحل آن به شكل مثبت و سازنده پر كنيد.

بازي Crash Team Racing Nitro-Fueled در كنسول پلي استيشن 4 پرو ارزيابي و بررسي شده است.

گرد آورنده
gamesradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا