بازی

بررسی بازی پرطرفدار و پرهیجان رانندگان اروپا ورژن جدید

شبیه ساز رانندگان اروپا2 توسط شرکت نرم‌افزاری SCS Software برای سیستم عامل ویندوز و لینوکس ساخته شده و توسعه یافته است و در تاریخ ۱۹اکتبر ۲۰۱۲ منتشر شده است و ادامه دهنده راه شبیه ساز رانندگان اروپا1 هست.

در این بازی با انتخاب نام خود و نام کمپانی و برند کامیونی که به آن علاقه دارید و همچنین کشور مورد نظر یا به صورت کلی با ساخت یک پروفایل وارد شبیه ساز می شوید.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

ورژن 2018 کامل ترین شبیه ساز کامیونی در دنیا

در ابتدای بازی، پول بسیار ناچیزی برای شما در نظر گرفته شده است و چون پول برای خرید کامیون ندارید، باید راننده مردم باشید و کمپانی های مختلف بارهای خود را همراه با کشنده خود در اختیار شما می گذارند، تا شما آن را به نحو احسن به مقصد رسانده و مزد خود را دریافت کنید. تصور کنید درون کابین راننده یک کشنده روز اروپا نشسته اید، چه امکانات وآپشن هایی را در روی داشبورد یا پشت آمپر مشاهده می کنید؟

 صندلی راننده درون کابین و آینه ها را تنظیم کنید، سپس دکمه استارت را بفشارید تا کشنده روشن شود، مسیری که جی پی اس برای شما در روی نقشه مشخص کرده است را باید طی کنید.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

با راهنما زدن از جای پارک خارج می شوید، بعد از طی مسیرهای فرعی به بزرگراه های مختلف و کاملا واقعی می رسید، حال نوبت کروزکنترل است که به داد ما راننده می رسد،  باید تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید تا بار سالم برسد، در غیر این صورت بابت هر خرابی بار از دستمزد شما کم خواهد شد.

شرکت SCS تمامی مقررات راهنمایی رانندگی را در این شبیه ساز گنجانده است، به نحوی که عبور از چراغ قرمز یا برخورد با وسیله های نقلیه دیگر و حتی در صورتی که راننده احتیاج به استراحت و خواب داشته باشد و شما به پارکینگ های بین راهی مراجعه نکنید، جریمه در نظر گرفته است. البته از خودروی جلویی خود هم در صورتی که خط ممتد است سبقت نباید بگیرید، چون آن هم جریمه دارد.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

 نقطه قوت دیگر این شبیه ساز این است که شرکت سازنده برای آن Mod های مختلفی  در نظر گرفته است، که باعث می شود شبیه ساز را آنطور که مد نظر خودمان است اداره کنیم. مثلا در این بازی امکان این هست که مود جاده های برفی نصب کرد و از مناظر زیبای سفید پوش لذت برد، یا برای کشنده های داف و ولوو، شاسی و محورهای مختلف در نظر گرفت.

می توان مود جاده های کوهستانی و مرگ را نصب کرد،یا با نصب مود زیباسازی مناظر ((Lautus G&W 5.1 (از اسکله های  زیبای کشورهای اروپا دیدن کرد، البته نکته ای که باید حتما در نظر داشته باشید این است که باید ورژن مود با ورژن بازی هماهنگی داشته باشد.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

هم چنین در صورتی که با کشنده خود تصادف کردید، می توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید، اگر هم که وضعیت ماشین آنقدر خراب است که دیگر توان راه افتادن ندارد، با پرداخت پول یدک کش، به نزدیک تعمیرگاه ممکن فرستاده می شوید. همچنین تعمیرگاه قابلیت تغییر رنگ و یا تیونینگ کشنده را هم به شما می دهد، البته با صرف هزینه.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

اگر به اندازه کافی پول جمع کردید قادر خواهید بود در شهر دلخواه خود، گاراژ بخرید و راننده های مختلفی را استخدام کرده، تا با کامیون هایی که برایشان خریده اید برای شما در آمد زایی کنند، راستی اگر پول هم نداشتید از بانک وام بگیرید.

اما شما هر قدر هم که در این شبیه ساز موفق باشید و گاراژهای مختلف همراه با راننده های مختلفی را خریداری کنید وکمپانی موفقی داشته باشید آخر سر از یک نواختی بازی و اینکه ساعت های زیادی را باید صرف راندن کامیون و در نهایت رساندن باربه مقصد کنید، خسته خواهید شد و دیگر انگیزه ای برای ادامه بازی نخواهید داشت،  شاید این نکته یکی از بزرگترین نقاط ضعف این شبیه ساز است.

بازی رانندگان اروپا ورژن جدید
بازی رانندگان اروپا ورژن جدید

جدیدترین ورژن این بازی 2.12 محصول سال 2018 است، که گرچه بهبودهای گرافیکی و تغییرات کشنده های 2016 به بالای اروپایی ها را تجربه کرده است، ولی هنوز مودهایی برای این ورژن از این بازی، منتشر نشده است.

لازم به ذکر است شما می توانید با سرچ کردن راه دور زدن قوانین این بازی و هک کردن آن پول بسیار زیادی کسب کنید و در نهایت قفل تمامی مراحل و نقشه را هم باز نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا