آپشن های خودرو

غیر معمول‌ترین و خاص‌ترین آپشن‌ های اتومبیل

تاریخچه اتومبیل‌سازی همواره با آپشن‌ های غیر معمولی برای خودروها همراه بوده است. قرار گرفتن برخی از این ویژگی‌ها به عنوان آپشن در اتومبیل حقیقتن باورنکردنی است.

برای مثال می‌توان به دستگاه پخش کاست اتومبیل تویوتا سنتری/ Toyota Centuryاشاره کرد که تا مدل سال 2016 این خودرو هنوز هم به عنوان آپشن در این اتومبیل ارایه می‌شد. برخی از آن‌ها بسیار خلاقانه بوده و برخی دیگر امروزه خنده‌دار به نظر می‌رسند.

امروزه همه افراد به مطالعه لیست آپشن اتومبیل‌ها علاقه نشان داده و از این کار لذت می‌برند. برخی از این آپشن‌ ها هنوز هم تعجب‌آور بوده و برخی دیگر در مرز نبوغ قرار گرفته‌اند. در ادامه این مقاله به معرفی برخی از غیر معمول‌ترین و خاص‌ترین آپشن‌هایی که تا کنون با اتومبیل‌ها همراه بوده‌اند، می‌پردازیم.

پورشه:دریچه‌های هوای چرمی

کمپانی پورشه همواره به دلیل ویژگی‌های لوکس اتومبیل‌هایش زبانزد خاص و عام است؛ به طوری که همین ویژگی‌ها باعث شده که تنها افراد معدودی قابلیت دسترسی به خودروهای این برند را داشته باشند.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

در حقیقت درباره پورشه، حذف ویژگی‌ها خودش یک نوع آپشن محسوب می‌شود. از جمله علاقه‌های کمپانی پورشه استفاده از چرم است. اگر در پورشه‌تان احساس نارضایتی نسبت به آپشن‌ ها و نیاز به تکامل یا بهبودشان کردید، کافیست با این کمپانی تماس حاصل کرده و مشکلتان را مطرح کنید. در این صورت قسمت‌های مختلف، از دریچه‌های هوا، روکش دور فرمان و سگک کمربند گرفته تا جعبه فیوز را برایتان با چرم تزیین می‌کنند.

فیات 500L:دستگاه اسپرسو ساز

اگر می‌خواهید که یک اتومبیل ایتالیایی را به بهترین شکل با نیازهایتان مطابق کنید، شاید انتخاب آپشن دستگاه اسپرسوساز شما را در مسیر هدفتان قرار دهد.

دستگاه اسپرسوساز قابل حمل استفاده شده در اتومبیل فیات 500L نیاز به یک سوکت 12 ولتی دارد که در پکیجی با خود اتومبیل ارایه شده و بایستی آن را خریداری کنید.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

ما هنوز هم در انتظار اتومبیلی هستیم که در آن آپشنی برای تولید پاستا و یا حتی قرمه سبزی! قرار داده شده باشد؛ که البته آپشن‌ اخیر از اتومبیل‌سازان داخلی انتظار می‌رود.

بنتلی:روکش داخلی سنگی

آیا از تریم فیبر کربن خسته شد‌ه‌اید؟ آیا از اینکه در تمامی قسمت‌های خودرویتان از جنس چرم استفاده شده است دلزده هستید؟ آیا از پاک کردن جای انگشتانتان از روی بخش‌های پلاستیکی خودرو کلافه‌اید؟ نگران نباشید.

کمپانی بنتلی اتومبیل شما را به تریمی مجهز می‌کند که در آن از روکش‌های سنگی استفاده شده است. به گونه‌ای که می‌توانید همیشه خود را در آشپزخانه‌تان تصور کنید.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

وزن این روکش سنگی که ضخامتی کمتر از یک میلی‌متر دارد، نبایستی ذهن شما را چندان به خود درگیر کند؛ زیرا نمای آن به اندازه کافی جذاب است که وزن آخرین چیزی باشد که به آن بیاندیشید.

با این حال احتمالن افرادی که از طرفداران اتومبیل‌های برند مرسدس هستند، روکش‌های سنگی خودرویتان برایشان چندان جالب و خارق العاده به نظر نیاید؛ زیرا این کمپانی سال‌ها پیش آپشن‌ تریم گرانیتی را ارایه کرده بود.

فیات 500:پخش کننده عطر

کمپانی فیات هنوز حرفی از دستگاه پخت پاستا نزده، اما خوشبختانه اتومبیل فیات 500 شما را به پخش کننده عطر مجهز کرده است. این دستگاه در یک بخش نگه دارنده فنجان قرار می‌گیرد.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

این گونه که پیداست، کمپانی فیات در نظر دارد که منزل شما را به اتومبیل‌تان منتقل کند. به هر حال این آپشن‌ ها بهتر از آن است که عطر صاحب فیات را برای وی نگه داشته و یا از خانه قهوه وی را دم کنید.

آئودی Q3:چادر مسافرتی

سال‌ها پیش، اتومبیل پونتیک آزتک/ Pontic Aztek در بین اتومبیل‌های زمان خود به زشتی معروف بود. با این حال در عین زشتی ایده‌های زیبایی نیز در این خودرو به کار گرفته شده بود.

ایده‌هایی برای یک سبگ زندگی فعال؛ ایده‌ای همچون آپشن‌ چادر مسافرتی قابل نصب. آئودی از این ایده استفاده کرده و چادر را به گونه‌ای در شاسی بلند خود نصب کرده بود که از باربند سقفی آن بیرون می‌آمد.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

این چادر به گونه‌ای طراحی شده است که در کمتر از ده دقیقه نصب و بر پا شود. این را هم بایستی اضافه کنیم که آپشن چادر مسافرتی آئودی Q3 در برخی از کشورها، برای مثال ایالات متحده آمریکا، ارایه نمی‌شود.

نیسان کیوب:پارچه پرزدار داشبورد

هنگامی که نیسان کیوب/Nissan Cube وارد بازار شد، هیچ کس فلسفه قرار دادن یک تکه پارچه مودار را بر روی داشبورد این خودرو، آن هم به عنوان یک آپشن، درک نمی‌کرد.

هدف شاید طراحان این خودرو از قرار دادن چنین آپشنی این بوده است که روشی را برای آرامش اعصاب و رفع استرس راننده و سرنشین جلو فراهم کنند؛ زیرا این تکه پارچه بسیار پشمالو بوده و با لمس آن حس عجیبی به شما دست می‌دهد.

آپشن های خودرو
آپشن های خودرو

البته این حدس و گمانی بیش نیست. هنوز هم هدف دقیق کمپانی نیسان از قرار دادن این قطعه پارچه در لیست آپشن‌ های کیوب، آن هم تحت عنوان “المان طراحی”، مشخص نیست. در هر حال صاحبان این خودرو همگی معتقدند که این شی لوازمی همچون خودکار یا عینک را برایشان نگه داری کرده و از این رو به اندازه کافی مفید است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا