آپشن های خودرو

نگاهی به سطح تجهیزات خودروهای تجاری سبک ایران در کلاس وانت‌بارها

هرکه بارش بیش، آپشنش کمتر

در این مقاله نگاهی به سطح تجهیزات خودروهای تجاری سبک ایران در کلاس وانت‌بارها می‌اندازیم. در حالی که سال‌هاست در بازار‌های جهانی می‌توان انواع وانت‌بارهای لوکس و با تجهیزات گوناگون را یافت؛ اما در بین وانت‌های ساخت داخل، واژه آپشن تقریبا بی‌معناست و همین که وانت شما راه برود و وظیفه خودش را انجام بدهد خود یک آپشن است!

پراید وانت
پراید وانت

آپشن‌های وانت‌های وطنی

اگر یک بررسی اجمالی از وانت‌های وطنی در بحث آپشن داشته باشیم در می‌یابیم که بالاترین سطح تجهیزات آپشن را وانت آریسان دارد که شامل مواردی همچون شیشه‌های برقی، تهویه مطبوع، فرمان هیدرولیک، پخش صوت CD / MP3، ترمز ABS و دو عدد ایربگ می‌شود.

نیسان
نیسان

همچنین به علت مشترک بودن داشبورد آریسان با پژو 405 و پارس، این خودرو قابلیت نصب مواردی همچون آینه‌های برقی و مانیتور را نیز دارد.

پس از آریسان، وانت پراید ( سایپا 151 ) قرار می‌گیرد که آپشن‌هایی هم‌سطح با آریسان داشته با این تفاوت که سیستم فرمان هیدرولیک برای آن به صورت استاندارد نبوده و سفارشی است.

 وانت تندر 90 هم که عنوان با کیفیت‌ترین وانت ساخت داخل را یدک می‌کشد؛ با وجود قیمت بالاتر نسبت به دو رقیب اصلی ( آریسان و سایپا 151 ) از لحاظ آپشن در سطح پایین‌تری قرار گرفته و فاقد شیشه‌برقی است .

سه وانت وطنی پر آپشن!

کارا
کارا

تا اینجای کار سه وانت وطنی پر آپشن! را بررسی کردیم اما هر چه به وانت‌های جان‌سخت‌تر و با ظرفیت باربری بیشتر می‌رسیم، پدیده فقر آپشن نیز خودش را بیشتر نشان می‌دهد تا جایی که وانت مزدا ( و البته همزاد ایرانی – چینی آن با نام کارا) از کولر به عنوان تنها آپشن خود بهره می‌برد و در وانت زامیاد Z24 (نیسان) کولر نیز یک آپشن استاندارد نبوده و سفارشی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا