آپشن های خودرو

تکنولوژی جدید چراغ‌های خودرو در مرسدس بنز و آئودی

همانطور که می دانید بحث ایمنی خودروها همیشه برای خودروسازان مطرح اروپایی و جهان مانند آئودی در وهله اول برای طراحی خودرو قرار دارد و در مراحل بعدی بحث های آیرودینامیکی، مصرف سوخت و … اهمیت دارد. در این مطلب قصد داریم برای شما از چراغ هایی بگوییم که به‌کارگیری تکنولوژی جدید در آن‌ها باعث شده همواره دید راننده گسترش پیدا کند، ضمن آنکه ایمنی عابران پیاده را هم تضمین کند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چراغ‌های هوشمند

در زمینه ادوات روشنایی مختص خودرو پر واضح است که کمپانی آئودی همواره پیشگام در این صنعت بوده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. در هفته ای که گذشت، از تکنولوژی جدید کمپانی آئودی در زمینه نسل جدید چراغ های خودرو رونمایی شد. این تکنولوژی قادر است تا در هنگام تشخیص عابرپیاده نور را به چشمان او نتاباند و همچنین در صورت پیدا شدن هرگونه جانداری در معابر و جاده های شهری به سرعت نور لازم را به سمت جاندار بتاباند تا راننده با عکس العمل سریع مانع از برخورد اتومبیل با فرد زنده و یا حیوانات مختلف شود.

1 1

مرسدس بنز هم با معرفی تکنولوژی جدید خود که پیش از این در کانسپت F015 رونمایی شد، آپشن جدیدی را به این حوزه اضافه کرده است. چراغ های جدید مرسدس که قرار است روی مدل فیس لیفت S کلاس معرفی شوند، قادر هستند با تشخیص موقعیت شی جاندار و یا بی جان در خیابان اعم از ماشین یا عابرپیاده تصاویری را روی سطح جاده منعکس کنند.

3

با نزدیک شدن اتومبیل به سایر خودروها، چراغ های علائم هشدار دهنده روی سطح جاده منعکس می‌ شوند. وقتی خودرو وارد گذرگاه باریک می‌شود، چراغ ها با انعکاس دو نوار نوری به اندازه پهنای خودرو راننده را در هدایت اتومبیل کمک می‌کنند و زمانی که اتومبیل برای عبور عابرین پیاده متوقف شود با استفاده از نور، خط کشی عابر پیاده برای آن‌ها نمایش داده می‌شود و چند علامت و کاربرد دیگر که حقیقتا دنیای آپشن های ادوات نوری را دگرگون خواهد کرد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا