آپشن های خودرو

آپشن های خارق‌العاده و گران‌قیمت خودروهای فوق لوکس را بشناسید

قسمت اول

زمانی که میلیون‌ها دلار پول نقد در حساب بانکی شما روی هم انباشته شود، تنها چیزی که می‌تواند روحتان را راضی نگه دارد، «خاص» بودن است. اما با وجود این که خودروهای گران قیمت بسیار زیادی در بازار جهانی حضور دارند، باز هم برای متفاوت‌تر دیده شدن در بین خاص‌ها، گزینه‌هایی خواهید داشت که عمدتاً با مبالغ نه چندان کم، بر روی خودروهای لوکس، سوپر لوکس، اسپرت و سوپر اسپرت قرار می‌گیرد.

آپشن هایی که تنها برای اشراف‌زاده‌ها، متمولین و سلیبریتی ها طراحی شده و در ادامه به بررسی  20 نمونه از موارد استاندارد و آپشنال که بر روی خودروهای گران‌قیمت به چشم می‌خورد در دو قسمت متوالی خواهیم پرداخت.

 • چتر رولزرویس

چتر رولزرویس

  چتر رولزرویس

این چتر یکی از سنتی‌ترین اِلمان‌های موجود در بسیاری از رولزرویس ها محسوب می‌شود. یک چتر بسیار گران قیمت و لوکس که اصولاً داخل کلاف درب‌ها جاسازی شده و مزین به لوگوی RR است. گفته می‌شود هر یک از این چترها در حدود 700 الی 1000 دلار قیمت دارند؛ پس بهتر است حسابی مراقبشان باشید. این چترها با فشردن دکمه‌ای در کنارشان بیرون می‌آیند.

 • رینگ‌های منیزیومی پورشه 918

 رینگ‌های منیزیومی پورشه 918

  رینگ‌های منیزیومی پورشه 918

هیچ عنصر سبک‌تری از منیزیوم برای ساخت رینگ‌های یک خودرو وجود ندارد و از آنجا که پورشه 918 به عنوان یک سوپراسپرت لوکس، گران قیمت و البته بسیار سریع، لیست آپشنی بالغ بر 150 هزار دلار به شما ارائه می‌کند، طبیعی است که یک ست رینگ منیزیومی را نیز به خریداران متمول این خودرو پیشنهاد کند. این رینگ‌ها 32500 دلار قیمت دارند.

  • ساعت لوکس استون مارتین به جای سوئیچ

ساعت لوکس استون مارتین به جای سوئیچ

  • ساعت لوکس استون مارتین به جای سوئیچ

 

 

استون مارتین در لیست امکانات محصولات گران قیمت‌تر خود آپشنی تحت عنوان Transponder Key به شما ارائه می‌کند که در واقع یک ساعت مچی مارک Jaeger-LeCoultre با قابلیت باز و بست قفل محصولات این خودروساز است. در واقع شما با انتخاب این آپشن دیگر نیازی به سوئیچ نخواهید داشت. Transponder Key حدوداً 30 الی 45 هزار دلار قیمت دارد.

 • بدنه فیبر کربنی پاگانی هوآیرا

بدنه فیبر کربنی پاگانی هوآیرا

  بدنه فیبر کربنی پاگانی هوآیرا

این روزها فیبر کربن پایه ثابت خودروهای سریع‌السیر شده است؛ اما برخی از کلکسیونرهای بیلیونر حاضر در دنیا ترجیح می‌دهند که کل بدنه خودرو از فیبر کربن لخت پوشیده شده باشد. این آپشن برای پاگانی هوآیرا، 152 هزار دلار قیمت دارد.

 • جالیوانی فیبر کربنی فراری F12 برلینتا

جالیوانی فیبر کربنی فراری F12 برلینتا

  جالیوانی فیبر کربنی فراری F12 برلینتا

هرچند که این مورد در قیاس با آپشن هایی که در این صفحه حضور دارند، قیمت چندان بالایی ندارد؛ اما یک لحظه صبر کنید! 3533 دلار تنها برای یک جالیوانی فیبر کربنی؟! بنظر می‌رسد که برای داشتن یک فراری خاص البته متمایز با دیگر سوپر اسپرت های این کمپانی می‌بایست حسابی سر کیسه را شل کرد.

سقف پر ستاره در رولزرویس

  • سقف پر ستاره در رولزرویس

 

 رولزرویس برای بهره‌گیری از سقف پوشیده از LED های ریز که به طور ماهرانه‌ای شبیه به یک آسمان پر ستاره در کنار هم چیده شده‌اند، 12350 دلار به قیمت محصولات خود اضافه می‌کند.. این آپشن که حس و حال فوق‌العاده‌ای در کابین ایجاد می‌کند، تقریباً در تمامی مدل‌های سقف ثابت رولزرویس (اعم از سدان و کوپه) قابل سفارش است.

محفظه نوشیدنی در رولزرویس فانتوم

  محفظه نوشیدنی در رولزرویس فانتوم

نوشیدنی‌های لوکس و گران‌قیمت، پایه ثابت زندگی اشراف زاده‌هاست و چه بهتر که یک محفظه مملو از نوشیدنی به همراه گلاس های مزین به برند RR را در فانتوم خود داشته باشید. این آپشن برای فانتوم 19450 دلار فی می‌خورد. البته چنین رقمی برای یک خودروی نیم میلیون دلاری چندان دور از ذهن نیست.

 

 • تریم گرانیتی میباخ

تریم گرانیتی میباخ

  تریم گرانیتی میباخ

پیش از این که برند میباخ برای همیشه در تاریخ جاودانه شود، محصولات این خودروساز فوق لوکس با آپشن های بسیار جالبی روانه بازار می‌شدند. برای مثال شما می‌توانستید میباخ 62 لاندولت خود را با تریم داخلی سنگ گرانیت 58 هزار دلاری سفارش دهید.

 • بدنه فیبر کربنی بوگاتی ویرون

بدنه فیبر کربنی بوگاتی ویرون

  بدنه فیبر کربنی بوگاتی ویرون

البته درست است که این روزها بوگاتی با ویرون خداحافظی کرده و در حال حاضر شیرون بر روی خط تولید این خودروساز افسانه‌ای حضور دارد؛ اما اگر در این روزها قصد سفارش یک نمونه از این خودرو با بدنه تماماً فیبر کربنی داشتید، 300 هزار دلار به قیمت بسیار گزاف آن یعنی 1.5 میلیون دلار آن افزوده خواهد شد.

 • صندلی‌های جدا از هم در رولزرویس فانتوم

صندلی‌های جدا از هم در رولزرویس فانتوم

  صندلی‌های جدا از هم در رولزرویس فانتوم

رولزرویس آپشنی تحت عنوان Seat Pack برای فانتوم لوکس و اشرافی خود در نظر گرفته که به نظر می‌رسد، گزینه‌ای مناسب برای سلیبریتی ها باشد. در این آپشن، صندلی‌های ردیف عقب خودرو دو تکه می‌شوند و کنسول مملو از چرم و چوب در بین دو صندلی قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد که این آپشن 24 هزار دلاری ارگونومی بهتر و نمایی لوکس‌تر به خودرو می‌بخشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا