آپشن های خودرو
موضوعات داغ

رینگ‌های سه بعدی فورد GT

هر رینگ سه بعدی کمتر از 9 کیلوگرم وزن دارد!

در ماه نوامبر سال گذشته، یکی از تولید کنندگان مطرح رینگ‌های خودرو در جهان به نام HRE، رینگ‌های سه بعدی جدید خود را معرفی کرد. این رینگ‌های تیتانیومی، توسط چاپ‌گر سه بعدی تولید می‌شوند.

شرکت HRE این رینگ‌های منحصر به فرد را با همکاری شرکت GE Additive تولید کرده است. حال پس از گذشت چند ماه از معرفی این رینگ‌های تیتانیومی جدید، دو شرکت مذکور با نسخه تغییر و بهبود یافته‌ای از این رینگ بازگشته‌اند؛ آن هم با نمایش بی نظیر آن بر روی یک خودرو فورد GT ارغوانی رنگ مدل 2019.

رینگ‌های سه بعدی
رینگ‌های سه بعدی

شرکت HRE عنوان می‌کند که دستیابی و تولید دو سیستم پرینتر رینگ‌های سه بعدی، مگر با کمک‌های شرکت GE Additive ممکن نبوده است. همچنین این شرکت برای انجام آزمایش بر روی دومین نسل از این گونه رینگ‌ها، به اندازه کافی زمان داشته است. فرایند ساخت رینگ‌های سه بعدی شامل تکنولوژی لیزر برای ذوب کردن لایه‌های تیتانیوم و قرار دادن آن‌ها بر روی یکدیگر برای تولید شکل پیچیده رینگ، و در ادامه انجام یک فرایند پالایش، است.

پیشنهاد سردبیر:اعلام قیمت خودروی آکورا RDX مدل 2020

 

کمپانی HRE رینگ‌ها را سبک تر می کند

کمپانی HRE در نظر دارد که برای سری‌های جدید رینگ‌های سه بُعدی، هدر رفت مواد را از 80 درصد به 5 درصد کاهش دهد. علاوه بر آن، محصول نهایی بسیار سبک‌تر از سری اول این رینگ‌ها خواهد بود. برای مقایسه وزن این رینگ‌ها در سری اول و دوم بایستی بگوییم که وزن نسل اول رینگ‌های 9 اینچی سه بعدی پرینت شده برابر 9 کیلوگرم بوده، اما در نسل دوم این رینگ‌ها کاهش وزن 2 کیلوگرمی و رسیدن به تنها 7 کیلوگرم را شاهد هستیم.

رینگ‌های سه بعدی
رینگ‌های سه بعدی

نسل اول رینگ‌های سه بُعدی شامل شش قسمت بود؛ در حالی که نسل اخیر آن از پنج بخش پرینت شده تشکیل می‌شود. چنین پیشرفتی به لطف طراحی مجدد بخش مرکزی، میسر شده است. این را هم بایستی اضافه کنیم که این رینگ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جرم بدون جهش و اینرسی دورانی موضعی را به حداقل برسانند.

رئیس و مدیر عامل شرکت HRE، ،آلن پلتیر/ Alan Peltier، بیان می‌کند که این شرکت از تولید و به‌روز رسانی رینگ‌های سه بُعدی HRE3D+ به خود می‌بالد. وی در ادامه سخنانش معتقد است که همکاری با شرکت GE Additive برای شرکت وی لمس آینده تکنولوژی تولید رینگ را رقم خواهد زد.

منبع
motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا