آپشن های خودرو

مرسدس بنز ایمنی‌تان را به بهترین شکل ممکن تضمین می‌کند!

کمپانی مرسدس بنز اخیرن بروزرسانی فناوری به‌کار رفته در خودروهایش در زمینه ایمنی تحت عنوان تکنولوژی ESV را معرفی کرده است. این تکنولوژی که اکنون در ده سالگی خود به سر می‌برد، ایمنی خودرو را هنگام خطر چند برابر کرده و حرفه‌ای‌های خودرو، مهندسین و محققین را به کار روی خود وا داشته است. اگرچه دستیابی به برخی از ویژگی‌های این سیستم تاکنون میسر شده است، اما بسیاری دیگر به نظر برای خودرویی مفهومی با امکان تولید در چندین سال آینده، مناسب می‌آید.

با توجه به آخرین مدل مرسدس بنز GLE، تکنولوژی ESV از پیشرانه هیبرید پلاگین بهره برده و قادر به واکنش رانندگی خودکار در شرایط متفاوت است. آلمانی‌ها اتومبیل تحقیقاتی خود را در ماه ژوئن سال جاری در آیندهوون به نمایش در خواهند آورد. پس از آن تماشای این خودرو در سپتامبر سال 2019 در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت، برای عموم مردم میسر است. مرسدس بنز بیان کرده این کانسپت، دید جامعی نسبت به سیستم‌های ایمنی اتومبیل‌های آینده را بدست می‌دهد.

3 37

برخی از ویژگی‌های ایمنی تکنولوژی ESV مربوط به عملکرد نیمه خودکار آن است. برای مثال هنگامی که شاسی‌بلند پلاگین مجهز به این تکنولوژی در حالت اتوماتیک قرار داده می‌شود، فرمان و پدال‌ها به صورت خودکار به گونه‌ای وارد عمل شده تا ریسک صدمات را به هنگام تصادف، کاهش دهند. برخورداری از این سیستم نیازمند انتخاب مکان قرارگیری جدید برای کمربندهای ایمنی و ایربگ‌ها، که اکنون به ترتیب روی صندلی و داشبورد قرار دارند، است. نمونه دیگری از قابلیت‌های تکنولوژی ESV، هشدار به سایر رانندگان موجود در خیابان درباره خطرات احتمالی پیش رویشان است.

مرسدس بنز در ارتباط با ایمنی سرنشینان، تکنولوژی سیستم حفاظت کودکان (Pre-Safe Child) را در نظر گرفته است. این سیستم از کمربند فشاری پیشگیرانه و المان‌های حفاظت از ضربه استفاده کرده تا بار وارد شده بر کودکان را هنگام تصادفات، کاهش دهد. این سیستم همچنین روی نحوه نصب صندلی و علایم حیاتی کودک نیز نظارت می‌کند.

2 45

ویژگی بسیار جالب دیگر نمایش داده شده در مدل مفهومی، ربات هشداردهنده وقوع تصادف است. این ربات به هنگام وقوع تصادف پشت اتومبیل به شکل یک مثلث هشدار، ظاهر می‌شود. مثلث هشداری که از سقف بیرون آمده و یا روی شیشه عقب نمایش داده می‌شود.

امنیت با گوشت و خون برند مرسدس بنز آمیخته شده است. این کمپانی از سال 1970 تاکنون هیچ‌گاه دست از ایده پردازی در این زمینه برنداشته و همواره به کمک اتومبیل‌های تست ایمنی خود، سیستم‌های پیشرفته‌ای را در این زمینه ارایه می‌دهد. تکنولوژی ESF سال 2019 ذهن نوآور مهندسین و طراحان این کمپانی را به نمایش می‌گذارد. به گفته یکی از مدیران اجرایی مرسدس بنز، استفاده از برخی از ویژگی‌های نمایش داده شده در تکنولوژی ESF سال 2019 در آینده نزدیک، حتمی است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا