آموزش

قابليت هاي منحصر به فرد دوربين 360 درجه فابريك خودروي لندكروز

دوربين 360 درجه یکی از بهترین و عالی ترین آپشن هایی است که یک خودرو می تواند داشته باشد.این آپشن فوق العاده در پارک کردن خودرو به راننده کمک شایانی می کند و نقاط و محل هایی که در دید راننده نمی باشند را به او نشان می دهند. در ادامه همراه با موتوراویل باشید.

تكنولوژي هاي خودرويي به سرعت گسترش يافته و باعث تسهيل كارها و امنيت سرنشينان خودرو شده است. طي چند سال اخير رفاه و امنيت خودروها بيشتر شده و در نتيجه مصرف سوخت خودروها نيز بهينه و امكانات زيادي به خودرو اضافه شده است. دوربين 360 درجه يكي از بهترين امكاناتي است كه به خودروها اضافه شده و باعث افزايش رفاه سرنشينان خودرو شده است.

ويژگي هاي دوربين 360 درجه تويوتا لندكروز

دوربين 360 درجه

آپشن هاي مختلفي براي تويوتا لندكروز ارائه شده و دوربين 360 درجه يكي از بهترين امكاناتي است كه در اين خودرو نصب شده است. راننده مي تواند همه اطراف خودرو را مشاهده كند.

تصاوير 360 درجه از بالا همه اطراف خودرو را پوشش مي دهند. حتي هر نقطه كوري نيز ديده شده و همه موانع موجود در خارج از خودرو مشاهده مي شود و راننده مي تواند با خيالي آسوده رانندگي كند.

حتي برخي دوربين هاي 360 درجه قابليت تصوير برداري در تاريكي را نيز دارند و همين قابليت به ديد راننده در تاريكي شب كمك مي كند. دوربين مطابق سيستم الكترونيكي خودرو ، نصب شده و كارايي خودرو افزايش خواهد يافت.

نحوه كاركرد دوربين 360 درجه

دوربين 360 درجه

دوربين 360 درجه از قطعات مختلفي تشكيل شده است. در كل 4 دوربين در سيستم ديد 360 درجه روي خودرو نصب مي شود كه يك دوربين در عقب، يكي در جلوي خودرو و 2 دوربين در زير آينه هاي بغل نصب مي شود.

همه دوربين ها به كامپيوتر خودرو متصل شده و تصاوير به مانيتور راننده منتقل مي شوند. كامپيوتر مركزي خودرو تصاوير را دريافت كرده ‌و آن ها را پردازش مي كند. كامپيوتر با تركيب 4 تصوير، يك تصوير ايجاد مي كند و راننده فقط يك تصوير را مشاهده كرده و برهمان اساس خودرو را هدايت مي كند.

قابليت ذخيره تصاوير

قابليت ذخيره تصاوير امكان ديگري است كه در برخي دوربين ها كار گذاشته شده است. حتي زماني كه بر خودرو نيز سوار نيستيد، تصاوير توسط دوربين ها در كامپيوتر مركزي ذخيره مي شود.

مقدار حافظه هارد ديسك كامپيوتر تعيين كننده مدت زمان ضبط تصاوير است. قابليت ذخيره تصاوير از هر زاويه اي امكان ديگري است كه در اين دوربين ها كار گذاشته شده است.

دوربین 360 درجه در خودروهای دیگر

حتي برخي خودروها به قابليت 360 درجه مجهز شده اند و موقعيت مكاني خودرو را مشخص مي كنند. اين قابليت به هنگام سرقت خودرو به راننده كمك مي كند و بدين ترتيب مي تواند خودروي مسروقه خود را كشف كند. برخي دوربين ها، قابليت هاي بيشتري دارند و مي توانند تصاوير ذخيره شده را به گوشي هوشمند راننده منتقل كنند.

هر چقدر كه امكانات دوربين بيشتر باشد به همان اندازه امنيت سرنشينان خودرو تضمين شده است. حتي با دوربين 360 درجه مي توانيد از همه خيابان هاي تنگ هم عبور كنيد. توقف ايمن خودرو و حركت ايمن از ديگر ويژگي هاي دوربين 360 درجه است كه در خودرو نصب مي شود.

دوربين 360 درجه تويوتا لندكرورز، پانوراما بوده و همه تصاوير را به كامپيوتر مركزي كامپيوتر ارسال مي شود. البته زماني كه از دوربين 360 درجه صحبت مي شود، بدين معني است كه در قسمت هاي مختلف خودرو ، دوربين هايي نصب مي شود كه گاهي اوقات بدين صورت است:

• يك دوربين زير سپر جلو
• يك دوربين زر سپر عقب
• يك دوربين زير آينه بغل سمت چپ
• يك دوربين زير آينه بغل سمت راست

بدين ترتيب راننده به دوربين دنده عقب و آينه مانيتوردار نيازي نخواهد داشت. دوربين 360 درجه به هنگام ترافيك كارايي بيشتري دارد و در جلوگيري از تصادفات نقش موثري ايفا مي كند.

قابليت توقف و حركت ايمن به دوربين 360 درجه اضافه شده و همين قابليت به راننده كمك مي كند تا نسبت به محيط خودرو ديد كاملي داشته باشد.
دوربين 360 درجه بر روي هر خودروي تويوتا اعم از كمري، هايلوكس، كرولا ، پرادو و كندكروز نصب مي شود. نصب مانيتور نسبت به نصب دوربين 360 درجه اولويت دارد و بعد از اين كار مي توانيد دوربين ها را در محل هاي از قبل مشخص شده نصب كنيد.

عملکرد دوربين 360 درجه تويوتا لندكروز

دوربين 360 درجه

راننده مي تواند با كنترل همراه ، به كمك مانيتور، دوربين ها را بچرخاند. هر يك از دوربين ها كيفيت بسيار عالي داشته و رزولوشن بسيار بالايي دارند. راننده به كمك لنز دو گانه 8 مگا پيكسلي همه اطراف خودرو را اسكن كرده و آن ها را به صورت 3 بعدي مشاهده كند.

قابليت ضد آب بودن باعث خواهد شد تا راننده بتواند حتي در روزهاي باراني محيط ماشين را براحتي مشاهده كرده و حتي بتواند از محيط نيز عكسبرداري كند. نصاب بايد دوربين ها را نصب كند. شما هرگز نمي توانيد اين نوع دوربين ها را در مكان هاي مشخص شده نصب كنيد.

تويوتا لندكروز

تويوتا لندكروز يكي از گران ترين خودروهاي شاسي بلند شركت تويوتا است. كنترل ماشين در ترافيك باعث خواهد شد تا ميزان تصادفات به حداقل برسد. راننده مي توانند حركت ماشين را از هر جهت كنترل كند و از آن جايي كه دوربين ها قابليت چرخش دارند راننده مي تواند به هر جهتي تسلط داشته باشد.

اكثر اين دوربين ها ساخت كشور كره هستند و هرگز دوربين هاي چيني توان رقابت با محصولات كره اي را ندارند. توان ديد در شب باعث خاص و منحصر به فرد خودرو مي شود و مشخص مي كند كه تاريكي شب بر عملكرد دوربين تاثيرگذار نيست. قابليت ديد در شب مهم ترين عملكردي است كه باعث برتري اين سيستم خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر:تویوتا لندکروز 2020 و ظاهر کش آمده آن در رندر

دوربين هاي 360 درجه به تدريج جايگزين آينه هاي خودرو خواهند شد. در حقيقت اگر در خودروهاي شاسي بلند، آينه هاي بزرگ كار گذاسته مي شد خودرو را نا زيبا و بد نشان مي داد. با اين فناوري مي توان هم به محيط اطراف خودرو تسلط داشت و هم اين كه خودرو نيز نا زيبا نخواهد بود.

با پيشرفت اين تكنولوژي ديگر آينه هاي خودرو كنار گذاشته خواهد شد. اين سيستم بر روي هر خودروي تويوتا نصب مي شود. قابليت ديد در شب باعث خواهد شد حتي در تاريكي شب ، نيز راننده بتواند با ديد كامل خودرو را هدايت كرده و تصادفي را تجربه نكند.

مزیت دوربین 360 درجه در خودروهای شاسی بلند

دوربين 360 درجه

دوربين 360 درجه در خودروهاي شاسي بلند خود مزيت بزرگي است كه راننده و سرنشينان مي توانند اين مزيت را تشخص دهند. توقف راحت خودرو باعث خواهد شد تا راننده بتواند با خيال راحت خودرو را بين دو خودرو متوقف كرده و حتي به راحتي خودرو را از محل توقف خارج كند.

اصولا هر چه خودرو بزرگ تر باشد به همان اندازه حركت و كنترل كردن آن دشوار است و اين قضيه در خودروهاي سدان به نحو ديگري است ولي كنترل خودرو در شلوغي و ترافيك شايد هنري است كه هر رانننده اي صاحب آن نيست ولي به كمك اين فناوري به تدريج همه رانندگان مي توانند به اين هنر تجهيز شوند كه در نهايت باعث مي شود تا سرنشينان بتوانند سفر راحت و بي دردسري را تجربه كنند.

ويژگي هاي دوربين 360 درجه

• ارائه ديد كامل از محيط پيرامون خودرو
• پيشگيري از تصادف خودرو در خيابان هاي تنگ و باريك
• امكان كنترل حركت ماشين در سرعت هاي بالا
• امكان ثبت تصاوير
• امكان پخش تصاوير به صورت زنده
• قابليت تشخيص صدا
• سهولت پارك دوبل
• امكان رديابي خودرو در شلوغ ترين اماكن
• امكان رديابي خورو بين ساير خودرو در يك پاركينگ
• امكان مشاهده تصاوير در گوشي هاي هوشمند
• امكان با خبر شدن نسبت به بروز تصادف ساير خودروها با خودروي شما
• امكان ثبت و ضبط تصاوير از صحنه تصادف
• امكان رديابي خودروي مسروقه
• امكان به اشتراك گذاري عكس و ويديو ضبط شده در شبكه هاي اجتماعي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا