آموزش

وینچ کابلی بهتر است یا طنابی

 وینچ در بازار با دو نوع برقی و گاردانی به فروش می رسند که نمونه هایی که از نیروی خود را از گاردان تامین می کنند دارای قیمت بیشتر و البته کارایی به مراتب بهتری نسبت به وینچ های برقی هستند. با موتوراویل همراه باشید.

اما در بازار علاوه بر این وجه تمایز بسیار مهم وینچ ها به دو نوع کابلی و یا طنابی نیز تقسیم می شوند که در هنگام خرید کمتر به این تفاوت توجه می شود.

وینچ‌های کابلی

 وینچ در بازار به صورت عامیانه به نوع کابلی و حتی عامیانه‌تر با سیم بکسل شناخته می شوند. رشته های در هم تنیده فولادی که مقاومت بسیار بالایی دارند به حدی که حتی در صورت کشیده شدن بسیار هم نمی توان آن را کاملا صاف و در یک راستا مشاهده کرد.

وینچ

این وینچ‌ وزن بسیار زیادی دارند و در صورت پاره شدن آسیب زیادی به خودرو یا اطرافیان وارد می کنند به همین علت در هنگام استفاده بر روی آنها کیسه های شن یا پتو آویزان می کنند.

این وسیله در صورت عدم نگهداری صحیح مستعد زنگ زدن هستند و برای کار با آنها به علت وجود پلیسه های فراوان باید حتما از دستکش استفاده کرد.

وینچ

وینچ‌های سنتتیک یا طنابی

در مقابل وینچ سنتتیک که در بازار با نام وینچ طنابی شناخته می شوند بسیار سبک هستند و در هنگام پاره شدن خطر کمتری را متوجه اطرافیان می کند.

نگه داری آسان تری دارند اما پوسیدگی بلای جان آنهاست که در مسیرهای گلی و حتی در آب با آنکه بر خلاف وینچ کابلی بر روی آب شناور می شوند، اما استفاده از آن در این شرایط موجب پوسیدگی طناب ها می شود.

وینچ

پیشنهاد سردبیر:بزرگ ترین و قوی ترین جرثقیل های دنیا چه ویژگی هایی دارند

این طنابها گر چه در صورت پاره شدن می توان دوباره آنها را با مهارت به یکدیگر بافت اما در هنگام استفاده طولانی مدت به علت گرم شدن این وسیله داغ شده و حتی ممکن است در مناطق گرمسیر موجب آتش سوزی نیز شوند.

 به هر روی گفتنی است وینچ موجود در بازار، گرچه مدلهای مختلفی در بازه قیمتی بسیار نامحدودی دارند اما وینچ طنابی قدری ارزان‌تر از نمونه های کابلی هستند که با مقایسه مزایا و معایب این دو نوع می توانید آنها را خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا