آموزش

بررسی موضوع خرید خودروهای رنگ‌دار و بی‌رنگ

شاید شما هم در هنگام تصادف با این چالش روبرو شده‌اید که باید بدنه اتومبیل آسیب دیده‌تان را رنگ کنید و نام ((یک لکه رنگ)) را به آن اختصاص دهید یا اینکه بدنه خودرو را به حال خود رها کرده و با افتخار بگویید که اتومبیل شما بی‌رنگ است. در ادامه به موضوع تشخیص رنگ خودرو می‌پردازیم.

انجام ندادن تشخیص رنگ و مضرات بعد آن

حقیقت امر این است که انتخاب نه به جای یکی از این دو راه رنگی، ممکن است ارزش خودروی شما را بسیار پایین آورده و موجب می‌شود خریدار یک لکه رنگ خودروی شما را بسیار اتفاق بزرگی تلقی کرده و به قولی حسابی تو سر مال بزنند! کاری که اغلب نمایشگاه‌داران انجام می‌دهند. این رویه باعث شده‌است مالک خودرو بدنه آسیب‌دیده اتومبیل خود را ترمیم نکند تا مبادا خودرو افت قیمت پیدا کند.

انتخاب یکی از این دو راه برای کسانی که وسواس تمیز بودن اتومبیل خود را دارند نیز بسیار سخت است. غیر از تکنولوژی‌هایی که امروزه برای تشخیص رنگ‌دار بودن خودرو به‌کار می‌رود، نقاش خودرو هر چقدر هم که ماهر و زبر دست باشد، باز هم آن لکه رنگ شده در روز خود را نشان خواهد داد و بالاخره خودروی شما یک لکه رنگ خواهد بود.

تشخیص رنگ
تشخیص رنگ

این لکه از قیمت خودرو کم می‌کند و اگر خودروی شما لوکس و گران‌قیمت هم باشد که افت قیمت آن بسیار تأمل برانگیز خواهد بود. به هر روی از زیبایی و یک‌دست بودن بدنه خودرو هم نمی‌توان گذشت و حتی اگر خودرو اصطلاحاً ((دور رنگ)) هم که باشد بسیار بهتر از این است که رنگ فابریک آن آسیب دیده و یا خراب باشد.

تشخیص رنگ به چه روشی؟

دو راهی رنگی ما بین افت قیمت و حفظ زیبایی خودرو تقسیم می‌شود. بنابراین اگر افت قیمت برای شما مهم نباشد، برطرف‌کردن نقص‌های رنگ خودرو بهترین عمل ممکن است و اگر هم برای شما افت قیمت خودرو مهم باشد پیشنهاد می‌کنیم بدنه خودروی خود را به همان حال رها کنید. ضمناً خالی از لطف نیست که بدانید دستگاه‌های تشخیص رنگ مدادی با کنترل ضخامت رنگ در حد میکرون یکی بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های شناخت قسمت‌های رنگ‌دار بدنه خودرو هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا