آموزش

انجام كارهاي لازم به هنگام سيل، زماني كه در ماشين هستيد

يكي از بدترين وضعيت هايي كه رانندگان و مسافران مي توانند تجربه كنند، اين است كه به هنگام سيل در ماشين به دام افتاده باشند. در صورتي كه نحوه برخورد با جريان را ندانيد مشكلات شما به تدريج بيشتر خواهد شد.

آيا بايد تا زماني كه نيروهاي كمكي برسند لازم است كه در ماشين منتظر بمانيد؟ يا اين كه از ماشين خود بيرون آمده و درخواست كمك كنيد؟ از آن جايي كه راه حل هاي زيادي براي اين مشكل وجود دارد، ممكن است برخي راه حل ها اشتباه باشد. ما در اين مقاله راه حل هاي ممكن را در زمان سيل به شما آموزش خواهيم داد.

لطفا به همه راه حل هاي ما گوش فرا دهيد

سیل
سیل

سيل كم عمق را هرگز ناديده نگيريد

سیل
سیل

براساس پيش بيني سازمان مديريت بحران، 15 سانتي متر آب باعث خواهد شد تا شما نتوانيد ماشين خودتان را به جلو برانيد و در اين حالت نمي توانيد حركت ماشين خودتان را كنترل كنيد. سيل به اندازه یک پا هم باعث نابودي ماشين ها و به اندازه دو پا باعث غرق شدن شان مي شود. حتي ماشين هاي بزرگ شاسي بلند و كاميون ها نيز از سيل در امان نخواهند بود.
اگر آب دور و بر ماشين را گرفته باشد، مشكل شروع شده است. اما مي توانيد كارهايي انجام دهيد و نگران نباشيد. زماني كه آب بالا مي آيد، دستورالعمل هايي كه در اينجا براي شما ذكر مي كنيم را بياد آورده و عمل كنيد.

ديده شويد

سیل
سیل

تنها روش؛ رفتن به سقف ماشين و تكان دادن دست ها نيست. كارهاي بچگانه و مضحك را كنار بگذاريد. چراغ هاي راهنما و جلو را روشن كنيد تا بتوانيد مسافت جلويي را ببينيد. اگر نيروهاي اورژانس را مشاهده كنيد حتما از آن ها درخواست كمك كنيد. نيروهاي كمكي اورژانس به طور يقين چراغ هاي ماشين ها را مشاهده خواهند كرد و به ياري شما خواهند شتافت.

داخل ماشين ايمن نيست

سیل
سیل

خودتان را داخل ماشين محبوس نكنيد

البته منظورمان فقط كمربند ايمني نيست. كمربند ايمني هرگز از غرق شدن جلوگيري نمي كند. زماني كه آب دور و اطراف ماشين را در بر مي گيرد مشكل شروع مي شود. در اين حالت ماشين خود را متوقف كرده و كمربند ايمني خود را باز كنيد و از ماشين بيرون بياييد. اگر كنار ماشين، نيروهاي كمكي يا مردم حضور داشته باشند شما را نجات مي دهند.

لباس هايتان را در بياوريد

سیل
سیل

پوشيدن لباس هاي زياد كار شما را مشكل مي كند. حتما لباس هاي خود را در بياوريد. همين كار باعث خواهد شد تا غرق نشويد. لباس هاي خودتان را در بياوريد و شنا كنيد.

پنجره ماشين را باز كنيد

حالا به بدترين وضعيت هاي ممكن مي رسيم. اگر كسي در اطراف ماشين شما نباشد، بايد چه كاري انجام دهيد؟ قبل از اين كه اين وضعيت را توضيح دهيم. بخاطر بسپاريدكه به هنگام بارندگي در خانه بمانيد.
يكي از پنجره هاي ماشين را به آرامي باز كنيد. پنجره هاي برقي هم قبل از اين كه ماشين غرق شود كار خواهند كرد. يكي از پنجره هاي ماشين را باز كرده و به سرعت از آن خارج شده و به مكان مرتفعي برويد و با شماره تلفن 125 تماس بگيريد.

اگر نمي توانيد پنجره ماشين را باز كنيد، به فكر راه حل دوم باشيد

سیل
سیل

بدترين وضعيت اين است كه نمي توانيد پنجره ماشين را باز كنيد. بنابراين بايد از در ماشين بيرون بياييد. اگر نمي توانيد در ماشين را براحتي باز كنيد بايد پنجره ماشين را بشكنيد. هميشه در ماشين خود يك شيشه شكن به همراه داشته باشيد. شما با ساير ابزارها به سختي مي توانيد پنجره ماشين را بشكنيد. اين راه حل زماني موثر است كه هنوز آب سيل بالا نيامده است.
ممكن است زماني كه مي خواهيد از پنجره ماشين بيرون برويد، زخمي شويد. ولي در هر حال زنده ماندن شما مهم است. خرد شدن شيشه هاي ماشين توسط سيل باعث زخمي شدن شما مي شود.

زماني كه سطح آب بالا بيايد، از آن جايي كه فشار آب خيلي زياد است بنابراين بازكردن درها قدري مشكل خواهد شد. بايد منتظر شويد تا ميزان فشار آب داخل و خارج ماشين باهم برابر شود. بنابراين كاري انجام ندهيد و منتظر بمانيد تا آب وارد ماشين شود. نفس خودتان را نگه داريد و با يكبار بازكردن در ماشين از آن خارج شويد. بنابراين به همين دليل است كه به شما بازكردن كمربند ايمني را قبل از اين گوشزد كرده بوديم. بايد رانندگي و شنا كردن را بلد باشيد. از آن جايي كه فشار آب بالاست و ماشين غرق شده نمي توانيد پنجره ماشين را بشكنيد.

به فكر اموال خود نباشيد

اگر سطح آب بالا نيامده، بنابراين اموالي كه در ماشين داريد را فراموش كنيد. با حمل كردن اموال خودتان، شناكردن براي شما قدري مشكل خواهد بود. حتما با اعضاي خانواده، بستگان يا دوستان خودتان تماس بگيريد و درخواست كمك كنيد.

به فكر اتومبيل خود نباشيد

سیل
سیل

اگر هنوز سطح آب بالا نيامده، به اين معني نيست كه مي‌توانيد ماشين خود را به هر جهتي كه خواستيد برانيد. بلافاصله از ماشين بيرون بياييد و به مكان مرتفعي برويد. هنوز هم سيل مي تواند براي شما خطرناك باشد. حتي اگر ماشين شما گران قيمت است باز هم آن را رها كنيد بخاطر اين كه ممكن است اتفاقات ناگواري ديگري بيفتد.

نيروهاي كمكي ماشين شما را يدك بكشند

سیل
سیل

حتي اگر سيل هم فروكش كرده باشد هرگز به ماشين خود برنگرديد. شايد بتوانيد تا زمان بالا آمدن آب، ماشين خودتان را جابجا كنيد. نيروهاي كمكي مي توانند ماشين شما را يدك كرده و به مكان هاي مطمئني منتقل كنند.

انجام كارهاي لازم به هنگام سيل، زماني كه در ماشين هستيد

زماني كه به هنگام رانندگي با سيل مواجه مي شويد، در وهله اول آرامش خود را حفظ كنيد. بايد سريعا از ماشين خارج شويد و به مكان مرتفعي برويد. اگر كنار ماشين، افرادي را مشاهده مي كنيد حتما از آن ها درخواست كمك كنيد. هرگز منتتظر بالا آمدن آب سيل نشويد. اگر اين راه حل را انجام ندهيد به تدريج در سيل گرفتار خواهيد شد. هميشه از جديدترين اخبار آب و هوا اطلاع داشته باشيد و شنا ياد بگيريد.

منبع:

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. bahusdimakiny73@gmail.comswedish car brandsThere are many classic British sports cars you can buy, and a lot of them are very affordable. In fact, you can buy an expensive sports car for less than it would cost to produce a cheap one. The British car market is in decline, but this might soon change as more people realize the value of a cheap sports car. But what makes a classic British brand so unique? There are many reasons why these cars are so popular.italian sports car brands

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا