آموزش

دوستی خودرو‌ها با هم توسط تکنولوژی Vehicle-to-vehicle

وجود نقاط کور در راه ها و چهار راه ها باعث می شود تا گاهی مواقع اتفاقات ناخواسته و تصادفاتی رخ دهد. اما تکنولوژی ارتباط دو خودرو باهم آن هم بدن دخالت راننده که به Vehicle-to-vehicle یا اختصارا v2v شناخته می شود، راهی برای جلوگیری از این غافلگیری هاست.

تکنولوژی v2v

تکنولوژی v2v
تکنولوژی v2v

این تکنولوژی که توسط شرکت فورد و دانشگاه MIT در حال پیگیری است، در سال 2020 عرضه خواهد شد که در این سیستم جدا از اطلاع دادن به راننده نسبت به خطراتی که در پیش است، می تواند تا حدودی کنترل خودرو را از نظر ترمز گیری و حتی فرمان دادن نیز در دست بگیرد.

اساس کار تکنولوژی v2v

تکنولوژی v2v
تکنولوژی v2v

این تکنولوژی که بر پایه امواج رادیویی و به صورت وایرلس است، شامل ارتباط و ارسال و دریافت اطلاعات خودرو ها در بین خود آن ها در زمان قرار گیری در محدوده تعیین شده آن هاست که این اطلاعات شامل جهت حرکت خودرو، سرعت، محل دقیق خودرو، ترمز‌گیری و… می باشد.

تکنولوژی v2v
تکنولوژی v2v

در این صورت در‌حالی که یک خودرو در مسیر خودرو دیگر قرار داشته باشد و با توجه به اطلاعات تبادل شده، احتمال برخورد بین آن‌ها باشد، این سیستم اقدام به اطلاع دادن به راننده و در نهایت دخالت در هدایت خودرو خواهد کرد. سامانه V2V هر چند به صورت کامل عرضه نشده است ما از زمان طراحی اولیه آن تا امروز، در نسل سوم آن هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا