آموزش

نکاتی برای حفظ رنگ خودرو که کمتر از آن اطلاع دارید

حتماً شما هم بارها در هنگام بنزین زدن خودرو تجربه کرده‌اید که چند قطره بنزین بر روی بدنه خودرو و یا در باک می ریزد  و اگر هم نازل سوخت به سنسور قطع کن مجهز نباشد، یقیناً مشکل فراتر از این‌ها خواهد بود.

چگونگی پاک کردن لکه ها

حفظ رنگ خودرو
حفظ رنگ خودرو

لکه بنزین بر جای مانده بر روی بدنه را جدی بگیرید، زیرا بنزین اثر خورندگی دارد و در صورت پاک نشدن و ماندن آن بر روی سطح رنگ خودرو، به آن آسیب جدی وارد می‌کند.

حفظ رنگ خودرو
حفظ رنگ خودرو

كلمه مرا بشوييد را حتماً در پشت ماشین‌ها دیده‌اید، شايد نويسنده، نيت بدي نداشته باشد ولي ندانسته باعث ايجاد عيب در رنگ بدنه می‌گردد، زيرا آشغال يا ذرات روی بدنه مانند سمباده عمل كرده و حركت ذرات با دست بر روي بدنه اثر خش مانندي را ايجاد می‌نماید و خش‌هایی در حد میکرون بر روی بدنه یا شیشه اتومبیل ایجاد می‌کند.

اثر فضله پرندگان بر روی بدنه خودرو اثر بسیار مخربی دارد. با توجه به نوع پرنده و تغذیه آن، فضله داری مواد اسیدی بوده و در دراز مدت لکه آن، متالیک و کیلیر رنگ را از بین می‌برد.

حفظ رنگ خودرو
حفظ رنگ خودرو

بنابراین در این فصل سال تا حد امکان از پارک خودرو در زیر درختان پرهیز کنید و یا حتی‌المقدور اثرات به جای مانده از پرندگان را سریعاً بشویید.

لک هایی که باید مواظب آن بود

یکی از بزرگ‌ترین بلاهایی که می‌تواند رنگ خودرو را حسابی به چالش بکشد و کمتر کسی به آن توجه دارد، بزاق دهان است.
بزاق خاصیت ضد عفونی دارد و یکی از دلایلی که جانوران، خود و بچه‌هایشان و حتی زخم‌هایشان را با بزاق تمیز می‌کنند، وجود آنزیم‌ها و خاصیت ضد عفونی کنندگی آن است.

تنها کافی است یک روز به بزاق دهان که بر روی رنگ خودرو ریخته است زمان دهید، آنگاه خواهید دید رنگ خودرو بسیار کدر شده و حتی به آستر زیر رنگ نیز رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا