آموزش

چه تفاوتی بین سانروف و مونروف است ؟

آشنایی با سقفهای آفتابی و مهتابی

یکی از آپشن های که امروزه برای بسیاری از خریداران خودروها ، اهمیت پیدا دارد و حتی نقشی کلیدی را بازی خواهد کرد، سانروف است.

سانروف یا مونروف
سانروف یا مونروف

هرچند که این وسیله رفاهی با وجود آلودگی های محیط زیست، چندان کاربردی ندارد و استفاده کمی از آن خواهد شد. با این حال در کنار نام سانروف، مونروف را نیز داریم و دارای تفاوت هایی با سانروف است.

آشنایی با سانروف و مونروف

مونروف قطعه ثابت است و این در حالیست که سانروف دریچه ای بازشو به خارج اتاق خودرو است و می تواند به صورت دستی و یا برقی باشد. سانروف از قدیم بر روی خودروها نصب بوده است و این در حالیست که مورنوف برای اولین بار در دهه هفتاد میلادی توسط شرکت فورد طراحی و ساخته شد.

مونروف معمولا از شیشه و حتی طلق ساخته می شود و هدف از آن فقط لذت بردن از مناظر بیرون از داخل کابین و همچنین افزایش نور داخل اتاق است چرا که هیچ روزنه ای برای ورود هوای آزاد بیرون به داخل خودرو وجود نخواهد داشت.

امروزه برخی از خودروهای جدید که سیستم های تهویه پیشرفته ای نیز دارند، دارای سقف های پانورامیک و به عبارتی همان مونروف هستند. چرا که باز کردن سانروف جدا از خطراتی که می تواند داشه باشد، دردسرهای همچون خرابی آب بندی آن در دراز مدت و ورود آب باران و گرد و خاک به داخل اتاق و لایه پوشش سقف و هم چنین ورود آلاینده های موجود در هوای جو را نیز دارد و این در حالی است که با وجود مونروف در کنار یک سیستم تهویه مطبوع خوب، هم می توان از دیدن مناظر بیرون لذت برد و هم از یک هوای پاک و دلچسب.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا