اخباراخبار روز دنیای خودرو

تسلا در مورد پذیرش بیت کوین عقب نشینی کرد!!

تسلا در مورد پذیرش بیت کوین عقب نشینی کرد، اما فروشندگان اتومبیل، آن را قبول می کنند.

خریداران تسلا EV دیگر نمی توانند با بیت کوین پول پرداخت کنند، اما این وضعیت به وجود آمده بیشتر برای دلالان مهم است تا مردم عادی، حتی مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک به این موضوع اشاره کرد که ممکن است بیت کوین این شرکت را برای فروش آماده سازی کنند.

تسلا-بیت‌کوین

  • تسلا مقدار زیادی از ارز رمزنگاری شده بیت کوین را خریداری و فروخته است و از این ارز رمز برای پرداخت تجهیزات الکترونیکی استفاده می شده، اما ناگهان در اوایل این ماه متوقف شد.
  • دلیل ذکر شده مدیر عامل شرکت ایلان ماسک، این بود که استخراج بیت کوین برای محیط زیست بسیار آسیب زننده و مخرب و سخت است. وی گفت تا زمانی که تولید این ارز رمز (بین کوین) با محیط زیست سازگارتر نباشد تسلا آن را برای خرید مدل EV قبول نمی کند.
  • ماسک ادعا کرد که بیت کوین خود شرکت را به فروش نمی رساند و احتمالاً حداقل نوعی ارز رمزنگاری شده برای خریدن تسلا در نهایت مجدداً پذیرفته خواهد شد. در همین حال، نمایندگی هایی در سراسر کشور وجود دارند که اکنون بیت کوین را برای برندها و مدل های دیگر قبول می کنند.

ارز رمزها یک ایده بسیار خوب در بسیاری از سطوح است و به اعتقاد ما دارای آینده ای امیدوار کننده نسبت به چیزهای دیگر است، اما این نمی تواند در هزینه های زیادی که به محیط زیست وارد می کند جبران کند.

ماسک، در یک بیانیه ای رسمی در توییتر اعلام کرد: “تسلا هیچ بیت کوین نمی فروشد و ما قصد داریم به محض انتقال از انرژی به انرژی پایدارتر ، از آن برای معاملات استفاده کنیم.”

قیمت بیت کوین که در روزهای قبل از توییت ماسک تقریباً به 60 هزار دلار رسیده بود، در ساعت های بعدی همان توییت این ارز رمز به زیر 48 هزار دلار رسید و در تمام روز به شدت در حال کاهش بود.

منبع: caranddriver

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا