اخبار

دودی کردن شیشه خودرو چه جریمه‌ای در پی دارد؟

حتما می دانید استفاده از شیشه دودی و همچنین کیت های بدنه به نحوی که در ظاهر اصلی خودرو تغییراتی ایجاد شود که تشخیص نوع خودرو مشکل باشد، حتما جریمه پلیس راهور را در پی خواهد داشت. در مورد شیشه های دودی باید اضافه کرد که هر نوع شیشه دودی منجر به جریمه خودرو نمی شود و شیشه هایی که به شکل فابریک دودی هستند یا درصد کاور دودی شیشه ها بسیار کم است برای مالک جریمه ای در پی ندارد.

دودی کردن شیشه
دودی کردن شیشه

سرهنگ غلامعلی شرق در همین رابطه و طی مصاحبه با خبرگزاری ها اذعان داشته است: در اجرای طرح مبارزه با شیشه های دودی و غیرمتعارف، استفاده از شیشه دودی در خودروها جزء تخلفات رانندگی محسوب شده و پلیس با آنها برخورد خواهد کرد. وی همچنین اضافه کرد: استفاده از شیشه دودی در شرایطی که مانع دید در داخل خودرو و یا مانع دید راننده شود ممنوع بوده و پلیس بدون اغماض خودروی متخلف را توقیف و تا زمان رفع تخلف، از ادامه تردد خودرو جلوگیری می‌شود.

دودی کردن شیشه
دودی کردن شیشه

سرهنگ شرق افزود: طبق قانون نسبت به خودرویی که دارای شیشه دودی باشد و در هر شرایط آب و هوایی نتوان از فاصله سه متری سرنشینان و داخل آن را مشاهده کرد اعمال قانون و راننده متخلف 500 هزار ریال جریمه خواهد شد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: در اجرای این طرح با هماهنگی مراجع قضائی مقرر شده است در صورت مشاهده تخلف، خودروی راننده متخلف توقیف شود. از این به بعد اجرای این طرح به صورت مستمر در کشور ادامه خواهد داشت.

همچنین در این مورد باید یادآور شد در صورت توقف خودرو یا انتقال به پارکینگ، مالک اتومبیل علاوه بر جریمه 50 هزار تومانی مجبور به کندن کاورهای شیشه خواهد شد تا اجازه ترخیص خودرو بعد از طی مراحل قانونی و واریز خلافی های گذشته صادر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا