خودروهای آینده بازار

خبر عرضه نسخه قوی‌تر از مدل های AMG مرسدس بنز GLE

بالاتر از AMG

نسخه قوی‌تر از مدل‌های AMG برای مرسدس بنز GLE  بزودی به بازار معرفی می شود. خبرهایی از یک نسخه قوی تر از مدل های AMG برای مرسدس بنز GLE به گوش می رسد که با کد GLE580 شناخته می شود و یک نسخه هیبریدی است.

مشخصات مدل های AMG مرسدس بنز GLE

نسخه هیبریدی GLE580
نسخه هیبریدی GLE580

این خودرو که نه تنها از مدل GLE450 و بلکه از GLE53 نیز بالاتر است، با کد GLE580 از همان قوای محرکه GLE53 بهره می برد با این تفاوت که یک سیستم هیبریدی نیز در آن تعبیه شده است که قدرت نهایی و گشتاور ارسالی به سر چرخ ها را افزایش می دهد.

این خودرو که یک نمونه هیبریدی میانی است که منظور از هیبرید میانی یا mild hybrid اینکه در این گونه سیستم هیبریدی، امکان حرکت خودرو فقط با موتور الکتریکی ممکن نیست و در خودرو از روش هایی برای کاهش مصرف سوخت خصوصا در زمان های بیکاری استفاده می شود.

پیشرانه مدل هیبریدی GLE580

نسخه هیبریدی GLE580
نسخه هیبریدی GLE580

به این ترتیب در کنار موتور 4 لیتری و 8 سیلندر خورجینی خود که قدرت و گشتاوری برابر با 483 اسب بخار و 700 نیوتن متر دارد، بخش هیبریدی آن نیز قادر است برای مدت کوتاهی، قدرتی برابر با 21 اسب بخار و 249 نیوتن متر گشتاور به تولیدی پیشرانه اضافه کند.

در مدل های mild hybrid در واقع امکان حرکت خودرو بدون موتور درون سوز وجود ندارد. به این معنی که در این سیستم از روش هایی برای کاهش مصرف سوخت استفاده می شود.

برای مثال ممکن است به جای استارت و دینام مجزا فقط یک وسیله که کار هر دو را انجام می دهد تعبیه شود. از دیگر روش های این سیستم در این است که موتور خودرو در زمان ترمزگیری، توقف های کوتاه و مدت، خاموش شده و در صورت فشرده شدن پدال گاز سریعا موتور استارت می خورد.

هم چنین سیستم بازیابی انرژی ترمز و استفاده از آن در زمان نیاز و به منظور کمک به پیشرانه که شبیه به سیستم kers خودروهای فورمولاوان است، از دیگر بخش های این سیستم خواهد بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا