خودروهای آینده بازار

سدان آتشین مرسدس بنز با 805 اسب بخار قدرت

مرسدس بنز GT

مرسدس بنز GT چهار در، از جمله ساخته های بخش AMG مرسدس بنز است که با یک اتاق کوپه چهار در و فقط با نسخه های AMG عرضه می شود. این خودرو در حال حاضر در نمونه های GT-43 و GT-53 که از یک موتور 3 لیتری شش سیلندر مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر استفاده می کنند و در مدل های GT-63 و GT-63s که دارای موتور 4 لیتری 8 سیلندر با دوتوربوشارژر هستند، ساخته می شود و قرار است در مدل GT-73 و به صورت هیبریدی با قدرت 805 اسب نیز عرضه شود.

مرسدس بنز GT با 805 اسب بخار

برای این منظور این خودرو از همان موتور 4 لیتری هشت سیلندر خورجینی با دو توربوشارژر بهره می برد که به همراه یک موتور الکتریکی در عقب، به نهایت قدرت 805 اسب بخار خواهد رسید و با کد AMG GT-73 در سال 2020 عرضه می شود.

مرسدس بنز تا امروز به طور رسمی از لیبل 73 در برخی از خودروهای خاص و کمیبا خودش مثل SL-73 استفاده کرده است اما به نظر می آید با توجه به رویکرد این شرکت در ساخت خودروهای هیبریدی پر قدرت، در آینده شاهد عرضه G کلاس و S کلاس با این ترکیب قدرت نیز هستیم.

"<yoastmark

پیش بینی می شود که AMG GT-73 با توجه به افزایش وزنش به خاطر هیبریدی بودن و از طرفی افزایش قدرت آن نسبت به مدل GT-63s، شتابی در حد 3 تا 3.2 ثانیه داشته باشد و پیمایش آن در حالت تمام الکتریکی به 50 کیلومتر برسد.

مرسدس بنز GT قوی تر از پورشه پانامرا Turbo S E-Hybrid

مرسدس بنز AMG GT-73 4matic+ جواب بنز به پورشه پانامرا Turbo S E-Hybrid است در حالی که پورشه فقط 677 اسب بخار قدرت دارد. قیمت GT-73 بی شک از قیمت 159 هزار دلاری GT-63s بیشتر است اما رقیب اصلی این خودرو یعنی پانامرا Turbo S E-Hybrid نیز به قیمت 186هزار دلار در آمریکای شمالی فروخته می شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا