خودروهای آینده بازار

فورد فوکوس اکتیو برای عرضه تأخیر خورد

شرکت فورد اخیرا نسل جدید فوکوس اکتیو هاچ‌بک شهری خود را معرفی کرد. هاچ بکی که در مقایسه با نسل پیشین زبان طراحی جدیدی پیدا کرده و شباهتی به نسل پیشین ندارد.

در این میان برخی موانع موجب شدند تا عرضه این هاچ‌بک جدید با تاخیر مواجه شود. به تازگی فورد اعلام کرد تا ژوئن امسال فوکوس اکتیو روانه بازار نخواهد شد و عرضه با تاخیر مواجه شد. فوکوس اکتیو جدید در طراحی شباهت نزدیکی به Fiesta ST دارد و به سختی می توان این دو مدل را از هم تشخیص داد. Fiesta ST نیز در  اواخر سال 2019 روانه بازار می شود اما فوکوس اکتیو در همین بهار به بازار راه پیدا می‌کند.

عرضه فوکوس اکتیو فورد تاخیر خورد

فوکوس اکتیو

جزئیات قیمت و برخی مشخصه های دیگر قرار است در نوامبر امسال مشخص شود و پیش بینی می شود نخستین بار نیز در آلمان عرضه شود. نسخه پایه فوکوس اکتیو 29 هزار دلار قیمت دارد که چیزی مشابه شاسی بلندهای کراس‌اوور ASX میتسوبیشی و CX-3 مزداست.

از ویژگی‌های کلیدی این نسل فوکوس اکتیو باید به کیت بدنه، ارتفاع بیشتر، رینگ‌های 17 اینچی آلیاژی، رکاب‌های کناری، دیفیوزر عقب و چندی دیگر اشاره کرد.

در کابین داخلی این هاچ‌بک از سیستم سرگرمی با صفحه نمایش 8 اینچی Sync 3 بهره گرفته شد که به پشتیبانی اپل کارپلی و اندروید اتو می‌پردازد. گذشته از آن تریم داخلی از چرم و آلومینیوم است تا طراحی زیبا و باکیفیتی به فضای داخلی بخشیده شده باشد.

سیستم های ایمنی متعددی روی فوکوس اکتیو تعبیه شده و آن را فراتر از یک هاچ‌بک استاندارد کرده است. از جمله باید به سیستم نگه‌داشتن روی خط، سیستم دوربین عقب، سیستم تشخیص عابر پیاده و غیره.

همانند دیگر مدل‌های فوکوس فورد این مدل را با بسته های اختیاری متعددی عرضه می‌کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا