خودروهای آینده بازارسوپر اسپرت و هایپرکار

مرسدس بنز EQS 2022 اولین ماشین لوکس و برقی

اگر دنبال یک رقیب برای تسلا می گردی؟ بزار بهت بگم که، EQS مرسدس بنز دنیای دیگه ای داره

شما شاهد داشبورد Hyperscreen جدید برای مرسدس بنز EQS خواهید بود و احتمالاً درباره چگونگی نمای بیرونی آن نظرات ویژه ای دارید. به احتمال زیاد شما تعجب کردید.

ممکن است از ما بپرسید که

آیا این سدان لوکس الکتریکی یک مدل تسلا Wannabe است که دارای یک ستاره سه پر در قسمت دماغه خودرو است؟ جواب منفی است.

حتی در طول دو روز مسافرت پی در پی با سرعت نسبتاً کم، به طوری که تمام جاده ها توسط شبکه گسترده دوربین های کنترل سرعت و پلیس محاصره شده اند (که جریمه های سنگینی را برای تخلفات حتی جزئی در پی دارد)، سرعت این خودرو را بیش از 75 مایل در ساعت مشاهده نخواهید کرد.

مطمئناً ما هرگز درگیر کاری نبودیم که بتوان آن را “مضحک” توصیف کرد و هرگز پلیدی را ندیدیم. در واقع، ما اصلاً به تسلا یا شتاب خودرو به صورت شدید، فکر نکردیم.

ما می توانید ببینید، مرسدس از سال 1883 تاکنون به نوعی وجود داشته است. تسلا از سال 2003 نگرانی مداوم داشته و تنها از حدودا یک دهه پیش تولید خودروهای الکتریکی اصلی را آغاز کرده است. با این یک قرن تجربه اضافی، مرسدس به سرعت درگیر مسابقه EV است. اما نیازی به حقه هایی مانند شاخ هایی که صدای بوق ایجاد می کنند نیست.

واقعاً نیازی به استفاده از وسایل نقلیه برای تست بتا با استفاده از مشتریان خود ندارد. در واقع، مرسدس شهرتی دارد که می توان گفت از قبل شناخته شده است. شهرتی که نیازی به حقه بازی های مجازی یا اقدامات نادرست در توییتر و سایر برنامه های مجای ندارد.

این به معنی ارزش پول قدیمی در مقابل پول جدید است و سدان 2022 EQS این تفاوت را به شکل بی نظیری در معرض نمایش قرار می دهد. مرسدس در تلاش برای رویارویی با تسلا به عنوان نوعی سوپر سدان ، همانند پورشه Taycan و آئودی E، در لوکس های گوچی Tron GT خود است.

درعوض، EQS به اندازه معادل سوخت خورده خود، لیموزین استاندارد S کلاس، احساس خاص بودن می کند. این مدل فقط برقی است و بنز با مهارت، از قدرت پیشرانه الکتریکی آرام و سریع استفاده می کند تا تجربه لوکس حتی خیلی بهتری را ارائه دهد.

سرعت هدف نیست

در هنگام راه اندازی، دو نسخه از EQS در دسترس خواهد بود: EQS580 چهار چرخ متحرک و EQS450 + دیفرانسیل عقب.

مهم نیست که کدام EQS را خریداری می کنید، مرسدس در همان مدل باتری 107.8-kWh گذاشته است. بله، این بدان معنی است که مدل تک موتوره 450+ قهرمان است.

با توجه به چرخه آزمایش خوش بینانه اروپا می تواند 478 مایل در هر بار شارژ را طی کند (ارقام نهایی EPA در دسترس است). در مقایسه، یک موتور دوگانه 580 (یک در هر محور) احتمالاً قادر نخواهد بود تا 450+ مساوی باشد. اگرچه رایانه های آن به طور مداوم قدرت را بین دو موتور جابجا می کنند تا بازده را به حداکثر برسانند.

موتورهای دوتایی EQS580 برای 516 اسب بخار و 631 پوند گشتاور گشتاور ساخته می شوند. موتور یک مدل پایین تر آن 329 واحد اسب بخار، 419 پوند گشتاور تولید می کند که در EQS450 + استفاده می شود.

مرسدس می گوید در 4.1 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد . این برای چیزی خیلی بزرگ سریع است. اما 4.1 ثانیه تقریباً دو برابر بیشتر از سرعت تسلا مدل S Plaid است که به همان سرعت برسد. EQS450 + حرکت می کند و برای رسیدن به 60 مایل به 5.9 ثانیه زمان نیاز دارد.

چند ویراژ سریع در جاده های به ظاهر بدون دوربین که از میان مراتع سرسبز چراهگاه دام عبور می کنند، از آنچه این اعداد نشان می دهد پشتیبانی می کند. راه اندازی EQS580 به نظر نمی رسد مانند یک ماشین خیلی پرسرعت عمل کند تا شما با شتاب شیطنت آمیزی حرکت کنید. اما سرعت شتاب به بیش از آنچه انتظار دارید می رسد و شما را به صندلی راحتی محکم می کند. زیرا EQS بی سر و صدا سرعت را افزایش می دهد.سرعت در 450+ به راحتی مقایسه می شود.

وقتی که هنوز نمی شد بفهمیم آیا می تواند این خودرو را با تسلا در یک رده نگه داشت، از EQS بسیار بیشتر لذت بردیم. این سدان آرام و بدون لرزش است و با راحتی کامل می توانید خود را در جاده ببینید.

580 احساس بهتری در شما ایجا می کند. در واقع، وزن آن فقط 300 پوند بیشتر از یک موتور 450+ است ، و یک بخش از جرم مربو به موتور اضافی قسمت جلویی است. هر دو EQS دارای سیستم تعلیق هوایی است. جادوی مرسدس بنز، با میراگرهای تطبیقی، هنگامی که انتخابگر حالت درایو به Sport منتقل می شود ، فقط یک صدای محکم ایجاد می کنند.

بنشینید و آرام باشید، EQS این امنیت را در شما ایجاد می کند

اگر همه اینها راکنار بگذاریم ، EQS قدم های واقعی را در توسعه EV برمی دارد. به عنوان مثال سیستم ترمز را در نظر بگیرید. مانند سایر خودروهای الکتریکی، این سیستم ترمز، احیا کننده موتورهای الکتریکی را کنترل می کند. با استفاده از نیروی کشش از موتور (موتورها) سرعت خودرو را کم می کند و انرژی را که در غیر این صورت از دست می رود پس می گیرد و دوباره به باتری می فرستد.

همچنین مانند سایر خودروهای الکتریکی، زیر یک سرعت خاص یا بالاتر از آستانه ترمز مشخص (مانند شرایط اضطراری)، سیستم سوئیچ می شود تا ترمزهای دیسک مکانیکی را در هر چهار گوشه درگیر کند. مهندسان بنز یک راه حل زیبا برای تغییر عجیبی بین ترمزهای الکترونیکی و مکانیکی (که حتی با برداشتن پا از روی پدال گاز نیز می تواند درگیر شود) پیدا کردند: پدال ترمز خودش را حرکت می دهد تا با ترمز احیا کننده در شرایطی که پای شما روی آن نیست مطابقت داشته باشد.

این حرکت شبح ترمز در ماشین تضمین می کند که حتی در تهاجمی ترین شرایط احیا کننده EQS، با کند شدن سرعت خودرو، پدال در موقعیتی معادل با آن نیروی ترمز قرار بگیرد. به طوری که وقتی پای خود را روی آن می گذارید EQS را کاملاً متوقف کنید ، لازم نیست که مسیر برعکس را فشار دهید تا ترمز کامپیوتر با آن نقطه مطابقت داشته باشد.

نتیجه این است که سرعت شما بسیار کند می شود. مهم نیست که چه زمانی از نظر جسمی درگیر ترمز شوید. جابجایی بین ترمزهای برقی و مکانیکی یکپارچه است.

بسیاری از طراحی های EQS با چنین مهندسی با وجدان برای به حداقل رساندن تلاش راننده، خودنمایی می کند. هر EQS دارای فرمان چرخ عقب است که می تواند چرخ های عقب را با سرعت کم در محورها تا 10 درجه خارج از فاز کند.

همراه با ترفندهای نرم افزاری، چرخش های فوق العاده تنگ و یا… اگر خود را در جاده مورد آزمایش قرار دهید شاهد چرخش های پیچیده برگشت فرمان خواهید بود که فقط به یک مچ دست نیاز دارد. در خودرویی به این بزرگی هیچ حالت دست به دست برای کنترل فرمان و محور چرخ ها وجود ندارد.

در حقیقت، در حالی که به طور واضح ورزش و سرگرمی هدف EQS نیست اما قابلیت های آن قابل توجه است. فرمان چهار چرخ این غلاف اندازه لیموزین را در اطراف شما کوچک می کند و به شما احساس می دهد که پشت فرمان یک ماشین بسیار کوچکتر و چابک تر هستید. در سرعت های بالاتر ، چرخ های عقب برای تأثیر تثبیت کنندگی ، به صورت فاز به جلو حرکت می کنند.

ابر زیبایی خودروها در EQS مرسدس بنز

گزینه Hyperscreen بسیار هیجان زده EQS با همان اخلاق ساده لوکس و ساده عمل می کند. حتی با وجود سه صفحه نمایش بزرگ در یک صفحه تیره سیاه و سفید پیانویی که عرض داشبورد را طی می کند، وسایل الکترونیکی داخل اتومبیل بیشتر از آنچه انتظار دارید قابل دسترسی هستند. آنچه قابل تنظیم است محدود نیست.

برای اطلاعات راننده صفحه نمایش 12.3 اینچی، می توان از یک صفحه لمسی در سمت چپ فرمان استفاده کرد تا تعداد انگشت شماری از سبک های طرح بندی (از جمله اندازه گیری سرعت آنالوگ faux و قدرت خروجی برق را با اطلاعات ذکر شده بین آنها، همان ناوبری) نقشه در وسط ، نمایشگر ناوی تمام صفحه، یا نمایش مدرن تر از سنجش) با کشیدن انگشت به بالا یا پایین روی صفحه، و موارد دیگر منوی تجزیه شده را در صفحه راننده دستکاری می کند.

در نمایشگر مرکزی 17.7 اینچی می توانید از ورودی های لمسی یا صفحه لمسی در سمت راست فرمان استفاده کنید تا بتوانید انتخاب کنید. به راحتی، یک دکمه “خانه” فیزیکی در کنار دکمه “بازگشت” در پایین صفحه قرار می گیرد. کاربران می توانند دکمه هایی را برای منوهای دلخواه در پایین صفحه اصلی انتخاب کنند، که در درجه اول به عنوان یک نقشه ناوبری با میانبرهای منو در حاشیه نمایش داده می شود. به عنوان مثال ، ما در هنگام رانندگی خود از میانبرهای ماساژ صندلی و صوتی بهره می گیریم.

سرنشینان همچنین می توانند “هی ، مرسدس” و پرس و جو کنند و باهاش حرف بزنند یا درخواستشان را به صورت شفاهی صدا کنند و دستیار صوتی پردازنده آن را تحقق می بخشد.

این پروتکل از چند سال پیش تاکنون بسیار بهتر شده است و به نظر می رسد توانایی درک درخواست های زبان طبیعی بیشتری داشته باشد. مسافر صندلی جلو شما می تواند تقریباً تمام کارهایی را که در صفحه مرکزی با استفاده از صفحه نمایش خصوصی خود در سمت راست داشبورد هست انجام دهد.

از جمله وارد کردن مقصد ناوبری و “کشیدن” آن از صفحه نمایش خود به سمت صفحه مرکزی، که با راهنمایی شروع می شود. برای راننده این بسیار چشمگیر است. اگرچه تنظیمات به اندازه کافی نیست، اما همچنان راحت به نظر می رسد و استفاده از آن بسیار ساده است.

اینکه آیا فکر می کنید خودروی غیر از EQS شایسته ستایش مشابه است یا خیر سلیقه ای است. برخی فکر می کنند EQS پیشرفت ناامیدکننده ای از خودروی مفهومی الهام گرفته آن است.

ما این را خواهیم گفت: شما باید EQS را شخصاً ببینید. آپشن های بسیار زیاد آن در عکس ها مخفی شده است. اندازه آن به اندازه یک کلاس S نشان داده می شود. در حالی که بلندتر است در یک اینچ طول، عرض و ابعاد فاصله چرخ ها. آنچه مهم است این است که شما نه می توانید درون آن را از ظاهر آن ببینید. حتی ممکن است برای شما اهمیت خواهد داشت که این کابین و رانندگی چقدر مجلل و ساکت است.

مرسدس بنز البته به صورت انحصاری بهره برداری از عملکرد روان بودن، غنی از گشتاور و کاملاً بی صدا است و موتورهای الکتریکی را دارد. تجزیه و تحلیل عمیق تر از شارژ و برد آن باید منتظر یک آزمایش کامل باشد. اما این مارک تجاری سدان الکتریکی را به لوکس ترین نتیجه خود تاکنون رسانده است. به این معنی که در حال حاضر EQS همان چیزی است که یک مرسدس باید داشته باشد و بیشتر از آنچه Tesla دارد است.

منبع: motorterend – الكساندر استوكلوسا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا