خودروهای آینده بازار

پولستار و معرفی ولوو XC60

بدون هیچ شکی باید ولوو را یکی از ایمن سازترین خودروسازان دانست. این شرکت که مقر اصلی آن در سوئد قرار دارد، طی سال های گذشته سهام آن توسط جیلی خریداری شده و به نوعی تحت تملک این کمپانی چینی قرار دارد.

البته این تصاحب به معنای تغییر کار کمپانی نیست و ولوو همچنان به عملکرد باکیفیت خود ادامه می دهد. به تازگی بخش پولستار این کمپانی که در توسعه اتومبیل های باعملکرد بالا شرکت فعالیت دارد، از نسخه پولستار کراس اوور ولوو XC60 رونمایی کرد.

در سال های گذشته این شرکت توسعه مدل های برقی چون پولستار1، 2 و 3 را در دست اجرا گذاشته است. در این میان کراس اووری چون ولوو XC60 به عنوان محصول جدید این برند ولوو می تواند برای طرفداران هیجان انگیز باشد. البته ولوو XC60 تنها محصول جدید پولستار نیست و مدل واگنی نیز با نام V60 معرفی شد.

پولستارهای جدید ولوو معرفی شدند

ولوو XC60

سال 2018 بود که پولستار سدان S60 را معرفی کرد و یک مدل با پیشرانه T8 پلاگین هیبریدی محسوب می شد. هر دو مدل جدید تازه معرفی شده از یک پیشرانه قدرت می گیرند. این پیشرانه T8 Twin Engine نام گرفته که در کنار سیستم پلاگین هیبریدی می تواند قدرت 415 اسب بخار تولید کند. این پیشرانه نسبت به نسخه استاندارد 15 اسب بخار قدرت بیشتری تولید می کند.

نسخه استاندارد دو خودرو V60 و XC60 در کمتر از 5 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد و نسخه پولستار احتمالا کمتر از 5 ثانیه خواهد بود. از ویژگی ظاهری هر دو نسخه باید به رینگ های 10 پر، لوگو پولستار ، سیستم اگزوز دوگانه کروم مشکی و برخی دیگر اشاره کرد.

مدل پولستار هر دو  محصول جدید از تابستان عرضه می شوند که قیمت  نسخه XC60 به 60 هزار دلار می رسد و در مقایسه با نسخه استاندارد 53 هزار دلاری هفت هزار دلار گران تر است.

متاسفانه تعداد تیراژ V60 و XC60 خیلی بالا نیست و محدود هستند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا