خودروهای آینده بازار

سوپراسپرتی به نام گمبالا

گمبالا Gemballa که تخصص بالایی در تیون و تقویت خودروهای اسپرت و مخصوصا پورشه دارد، در سال 1981 در شهر لئون برگ آلمان تاسیس شد. موسس این شرکت آقای Uwe Gemballa بود که در سال 2010 در آفریقای جنوبی به قتل رسید.

سوپراسپرتی به نام گمبالا

این شرکت به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد سوپراسپرت خود را به زودی روانه بازار کند اما از مشخصات و حتی طرح این خودرو اطلاعاتی به بیرون نداده است و فقط آن را با سه کلمه لوکس، ناب و رادیکالی توصیف کرده است. در میان صحبت‌های مدیران این شرکت اما یک چیز بسیار جلب توجه کرده است و آن هم قدرت این خودرو است که گفته شده بالای 800 اسب بخار توان آن خواهد بود.

 

گمبالا

از دیگر توصیفات مدیران این شرکت درباره محصول جدید خود که احتمالا نمونه اولیه و آزمایشی آن در سال بعد رونمایی خواهد شد، باید به موتور وسط بودن آن، چهره تهاجمی با آیرودینامیک بالا، ورودی هوا در لبه انتهایی درب ها و… اشاره کرد. با این تفاسیر اگر برنامه ریزی زمانی گمبالا درست پیش رود، باید در سال 2022 منتظر ورود خودرو این شرکت به بازار باشیم. با توجه به مهارت و تخصص این شرکت نسبت به خودروهای پورشه و مکلارن، هیچ بعید نیست که بخش فنی این سوپرکار از محصولات این دو شرکت گرفته باشد که در این میان، انتخاب پورشه 911 بیش از بقیه محتمل است.

پیشنهاد سردبیر: نگاهی کوتاه به سوپراسپرت های کلاسیک مرسدس بنز

بخش مسابقه ای گمبالا

این شرکت یک بخش مسابقه ای نیز به نام Gemballa Racing دارد که در مسابقات GT3 اروپا شرکت می کند و از مکلارن MP4-12 به جای پورشه که تخصص اصلی این شرکت است، استفاده می کند.

ساخت خودروی اختصاصی توسط تیونرها موضوعی است که خیلی از افراد با آن آشنایی دارند. نکته حائز اهمیت موفق نبودن همه آن ها در این عرصه است یا بدلیل گران بودن خودروهایشان تعداد محدودی توان خرید شان را داشتند. در نتیجه حتمی بودن ساخت گمبالا زمانی خواهد بود که نسخه برای عموم مردم تولید شود. ناگفته نماند که با همکاری بخش سرمایه‌گذاری خصوصی می توان به نهایی بودن این پروژه قوت داد، که گمبالا در حال قوت بخشیدن برای جذب سرمایه‌گزار خصوصی است.

منبع
motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا