خودروهای آینده بازار

استون مارتین Valhalla با قدرت 1000 اسب بخار در راه است

شرکت استون مارتین در حال حاضر روی ابراتومبیلی با اسم رمز  AM-RB 003 مشغول کار است تا محصولی قدرتمند را در آینده نزدیک برای رقابت با بزرگان معرفی کند.

تاکنون چند ابراتومبیل توسط این شرکت بریتانیایی معرفی شد اما  AM-RB 003 که در حقیقت نام نهایی آن Valhalla خواهد بود، یک مدل برجسته به شمار می رود.  براساس آخرین گزارش ها، پیشرانه ای که استون مارتین برای Valhalla در نظر می گیرد قادر است قدرت 1000 اسب بخار را تولید کند. این یعنی می‌تواند عملکردی فراتر از دیگر رقبا داشته باشد.

در سال های قبل استون مارتین ابراتومبیلی را به نام Valkyrie AMR Pro معرفی کرد که یک مدل برجسته به شمار می رفت. با پیشرانه 1000 اسب بخار Valhalla پیش بینی می شود تا با استقبال بسیاری رو به رو گردد.

جزئیات جدید از Valhalla استون مارتین

استون مارتین در ژنو امسال اعلام کرد که Valhalla نیروی متفاوتی نسبت به Valkyrie AMR Pro که برادر بزرگتر آن است، خواهد داشت. برای مثال Valkyrie AMR Pro از موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی قدرت می گیرد این در حالی بوده که پیشرانه AM-RB 003 از نوع توربوشارژ شش سیلندر می باشد.

همچنین دو پیشرانه الکتریکی موتور احتراقی را حمایت می کنند و با سیستم چهار چرخ محرک می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. وب سایت DiarioMotor.com در مارس امسال جزئیاتی پیرامون Valhalla به اشتراک گذاشت. این وب سایت اعلام کرد محصول جدید استون مارتین تنها 1300 کیلوگرم وزن دارد و افراد می توانند به تغییر فرمان و موقعیت رانندگی خود در آن بپردازند.

گذشته از آن در کمتر از 2.5 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد و سقف سرعت 350 کیلومتر برساعتی خواهد داشت. با قیمت 1.14 میلیون دلاری این ابراتومبیل یک خودرو خاص است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا