خودروهای آینده بازار

آئودی E-Tron محدوده حرکتی پایینی دارد

شرکت آئودی اخیراً شاسی‌بلند تمام الکتریکی E-Tron را به عنوان اولین محصول کاملاً برقی خود معرفی کرد. مدلی که از فناوری‌های مدرنی برخوردار بوده و یک مدل برجسته از کمپانی آلمانی به شمار می‌رود.

در حالی که تا عرضه E-Tron فاصله زمانی باقی‌مانده به تازگی جزئیاتی درباره این شاسی‌بلند منتشر شد که عجیب به نظر می‌رسد. آخرین گزارش حکایت از این دارد که ای ترون آئودی با یک بار شارژ می‌تواند تنها مسافت 328 کیلومتری را بپیماید.

آئودی اولین مدل E-Tron را در ماه آینده وارد بازار ایالات‌متحده می‌کند تا در هر منطقه‌ای فروش این خودرو انجام گیرد. اگرچه تاکنون آئودی اشاره به محدوده حرکتی این خودرو نداشت اما EPA یکی از مؤسسات در همین زمینه محدوده را 328 کیلومتر اعلام کرد.

محدوده حرکتی E-Tron آئودی بالا نیست

E-Tron

چنین محدوده‌ای در مقایسه با تسلا Y در نسخه پایه با محدوده حرکتی 384 کیلومتر بسیار کمتر است و انتظار می‌رفت آئودی اولین محصول الکتریکی کامل را با مشخصه‌های بهتری همراه سازد. تسلا Y نسبت به هزینه 74 هزار دلاری E-Tron آئودی، از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. مدل تاپ تسلا Y نیز با هر بار شارژ مسافتی 450 کیلومتری را می‌پیماید.

این طور پیداست عملکرد آئودی در تعبیه باتری مناسب برای E-Tron قابل توجه نبوده و باید تجدیدنظری صورت‌گیرد. پیشتر نیز مرسدس‌بنز EQC شاسی‌بلند تمام الکتریکی را معرفی کرد که در ابتدا مسافت حرکتی آن 321 کیلومتر بود اما بعدها مرسدس این محدوده را به 441 کیلومتر افزایش داده است. شاید آئودی محدوده حرکتی مناسبی در E-Tron تعبیه نکرد اما گفته می‌شود سرعت شارژ باتری این شاسی‌بلند بیش از رقبا برجسته است.

به صورتی که با یک بار شارژ 150 کیلوواتی می‌توان در کمتر از 10 دقیقه ظرفیت باتری E-Tron را به 100 درصد رساند. به هر حال باید منتظر ماند تا آئودی اطلاعات دقیقی ارائه دهد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا