خودروهای آینده بازار

بی‌ام‌و به دنبال تولید خودروی پیکاپ است؟

تا چند سال پیش، حرکت خودروسازان مطرح دنیا و لوکس‌سازان به سمت خودروهای شاسی بلند چندان پسندیده و قابل قبول نبود اما در دهه 90 میلادی بود که مرسدس بنز در حالی که شاسی بلند معروف خود یعنی کلاس G را تولید می‌کرد، فرزند جدید خود یعنی ML را برای آن دسته از افرادی که به دنبال یک شاسی بلند لوکس و جاده‌ای‌تر بودند، معرفی کرد. در ادامه بی‌ام‌و نیز اقدام به عرضه محصول جدید خود به نام X5 کرد.

در حالی که توارگ از سوی فولکس واگن معرفی شده بود و هیچ کس انتظار عرضه یک شاسی بلند از سوی اسپرت ساز مطرح آلمانی‌ها یعنی پورشه را نداشت، این شرکت بر اساس فولکس واگن توارگ، نسل اول کاین را روی خط تولید برد و کار تولید شاسی بلند از سوی لوکس‌سازان به جایی رسید که این روزها می‌توان در سبد شرکت‌های بزرگی چون جگوار، آلفارومئو، بنتلی، لامبورگینی، رولزرویس و… نیز این کلاس خودرویی را مشاهده کرد. حال آیا باید همین داستان را در کلاس پیکاپ‌ها نیز مشاهده کرد. آیا بعد از ورود مرسدس بنز به این بخش از صنعت خودرو، شرکت‌های سازنده خودروهای لوکس دیگر نیز در این وادی قدم خواهند گذاشت؟ در این میان شاید باید منتظر رقیب اصلی و قدیمی این شرکت، بی‌ام‌و باشیم.

2018 mercedes x class2

مدیران این شرکت آلمانی به تازگی اعلام کرده‌اند که قصد ورود به دنیای پیکاپ‌‌ها را ندارند و آن‌ها تمام برنامه‌های خود را صرف ساخت خودروهای لوکس خواهند کرد و حداقل اگر هم چنین برنامه‌ای داشته باشند، به این زودی‌ها نخواهد بود. حتی گفته شده است که اگر قرار باشد بی‌ام‌و اقدام به تولید چنین کلاسی در بین محصولاتش بزند، آن‌ها یک خودروی تمام عیار را برای این کار آماده خواهند کرد که حتما یک پیکاپ با شاسی جداگانه خواهد بود تا قابلیت‌های باربری و آفرودی آن بالا باشد.

در این میان باید قبول کرد که احتمال همکاری این شرکت با یک خودروساز دیگر برای تولید یک پیکاپ بعید نیست و همان طور که مرسدس بنز با نیسان این کار را کرد، رقیب هموطن هم شاید بعد از همکاری در ساخت سوپرای جدید براساس خودروی Z4، این همکاری را به سمت تولید یک پیکاپ بر اساس هایلوکس و یا تاکوما سوق دهند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا