خودروهای آینده بازار

خودروی هیبریدی جدید فراری با قدرت 1000 اسب بخار از راه می‌رسد

اخیرا یکی از کاربران سایت فراری چت (Ferrari Chat) مطلبی را چنین منتشر کرد که خودروی هیبریدی جدید فراری با توانایی تولید قدرت 986 اسب بخار در 31 ماه مه در مارالنو به نمایش در خواهد آمد.

اخیرا کمپانی فراری جزئیاتی را از این مدل هیبریدی جدید فاش کرده بود. لوئیس کامیلری مدیر اجرایی این کمپانی، طی یک کنفرانس تلفنی اعلام کرده بود که خودروی هیبریدی جدید فراری در غالب یک سوپرکار عرضه شده و طراحی زیبایی دارد. وی همچنین اعلام کرده بود که خودروی جدید حتی فراتر از سوپرفست 812 این کمپانی خواهد بود.

طرفداران سرسخت فراری بر این نظرند که مدل جدید از یک پیشرانه 8 سیلندر خورجینی برای موتور احتراق داخلی خود استفاده می‌کند. اما هنوز هم حدس و گمان‌های بسیاری در ارتباط با موتور هیبریدی این خودرو وجود دارد. برخی معتقدند که این اتومبیل دارای 3 موتور برقی است و برخی دیگر بر این باورند که تنها از یک موتور برقی استفاده خواهد شد. استفاده از سه موتور برقی باعث می‌شود که گشتاور به صورت مناسب‌تری به چرخ‌ها منتقل شود و از این رو قدرت 986 اسب بخار قابل کنترل‌تر می‌شود.

فراری در پنهان نگه‌داشتن مدل‌های جدید خود بسیار خوب و موفق عمل می‌کند. تاکنون نمونه‌های آزمایشی از پیشرانه‌های هیبریدی با قدرت 488 اسب بخار وجود داشته‌اند، اما به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از آن‌ها این پیشرانه 986 اسب بخاری باشد.

طبق گزارش چند کاربر سایت فراری، قیمت پایه این مدل هیبریدی از 675 هزار دلار شروع می‌شود. خودروی هیبریدی جدید فراری که قرار است در 31 ماه مه به نمایش در بیاید، تنها مدل برقی این کمپانی نیست؛ زیرا یک اتومبیل هیبرید دیگر با موتور شش‌سیلندر خورجینی نیز همین امسال عرضه خواهد شد. طبق گفته کامیلری، این کمپانی دو محصول جدید خود را در سپتامبر و یکی را تا قبل از پایان سال، نمایش خواهد داد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا