خودروهای آینده بازار

شاسی‌بلند تمام الکتریکی فیسکر بسیار خوش‌قیمت است

این روزها بحث اتومبیل‌های الکتریکی بسیار داغ است. کمپانی‌های بزرگی هستند که فعالیت روی مدل‌های الکتریکی را آغاز کردند و باید دهه جدید را نسل اتومبیل‌های تمام الکتریکی دانست.

در حال حاضر مرسدس، بی‌ام‌و، آئودی، پورشه و چندین برند دیگر روی محصولات الکتریکی در کنار مدل‌های احتراقی فعالیت دارند. اما در این بین برخی شرکت‌های تازه تاسیس وارد میدان شده تا در عرصه خودروهای الکتریکی حرف‌های بیشتری برای گفتن ارائه‌دهند.

یکی از همین کمپانی‌ها فیسکر است. برندی نسبتاً نام آشنا که روی مدل‌های الکتریکی و برخی اتومبیل‌های خاص و اسپرت فعالیت می‌کند. به تازگی این شرکت تأیید کرد، شاسی‌بلند الکتریکی جدید آن‌ها قیمتی کمتر از 40 هزار دلار خواهد داشت.

شاسی‌بلند تمام الکتریکی فیسکر در راه است

باتوجه به قیمت بالای اتومبیل‌های الکتریکی در این روزها، قیمت مورد اشاره فیسکر بسیار مناسب است. به نوعی باید شاسی‌بلند آینده فیسکر را رقیب جدی برای تسلا مدل Y محسوب کرد.

این مدل قادر است با هر بار شارژ مسافتی بیش از 500 کیلومتری را بپیماید. این امر با کمک باتری پرظرفیتی صورت می‌گیرد که از نوع 80 کیلووات ساعتی است. در این میان مدل Y تسلا با هر بار شارژ مسافتی 368 کیلومتری را به‌حرکت در می‌آید. گفته شده شاسی‌بلند فیسکر طراحی مدرن و اسپرت خواهد داشت تا موردتوجه طرفداران قرار گیرد.

احتمالاً معرفی چنین محصولی از سال 2020 صورت می‌گیرد اما تولید از سال 2021 است و عرضه نیز در همین سال خواهد بود. جزئیات بیشتری در کار نیست و شایان ذکر بوده که تسلا سال 2021 مدل Y را به مشتریان خود تحویل می‌دهد.

منبع: ubergizmo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا