خودروهای آینده بازار

انتشار اولین تصاویر جاسوسی از خودروی اسپرت فورد پوما ST

خودروی فورد پوما، کراس‌اوور کامپکت آینده فورد است. جدیدترین تصاویر جاسوسی منتشر شده از این خودرو در جاده‌های نوربرگ رینگ نشان‌دهنده یک نسخه اسپرت ST از این اتومبیل است. خودروی فورد پوما ST کاملا پوشش داده شده از این رو تشخیص مشخصات آن بسیار سخت است.

حتی نسخه‌های استاندارد اتومبیل پوما نیز بسیار نادرند، از این رو تشخیص مشخصات این خودروی اسپرت و تفاوت‌های آن با مدل‌های پیشین از روی تصاویر، مشکل است. جالب‌توجه‌ترین نکته در این تصاویر، رینگ‌های بزرگ به همراه پره‌های دوگانه و اسپویلر برجسته روی سقف است. ارتفاع رانندگی نیز به نظر کمتر از مدل‌های معمولی می‌آید.

ford puma st spy shots

مدل پوما شباهت‌های زیادی با مدل فیستا دارد؛ در نسخه‌های ST آن حتی از پیشرانه‌های مشابهی نیز استفاده شده است. در این هاچ‌بک از توربوشارژ 3 سیلندر با حجم 1.5 لیتر و توانایی تولید قدرت 198 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتن متر، که به یک جعبه ‌دنده شش‌سرعته دستی متصل است، استفاده شده‌ است.

تیزری که کمپانی فورد از پوما منتشر کرده، نشان می‌دهد که ظاهر این خودرو، با جلو پنجره عریض و چراغ‌های جلو که در بالای کاپوت کار گذاشته شده‌اند، مشابه ظاهر فیستا است. خطوط سقف قوسی شکل به نیمرخ فورد پوما ST ظاهری صیقلی داده است. فضای بار این خودرو به 456 لیتر می‌رسد.

ford puma st spy shots3

انتظار می‌رود که پوما معمولی از موتور توربوشارژ 1.0 لیتری 3 سیلندر فیستا با توانایی تولید 153 اسب بخار و همچنین سیستم دیفرانسیل جلو بهره ببرد.

کمپانی فورد مدل پوما را در سال جاری به صورت رسمی به نمایش در خواهد آورد. این کراس‌اوور در ابتدا در اروپا به ‌فروش می‌رسد و نسخه ST پس از آن عرضه خواهد شد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا