خودروهای آینده بازار

انتشار رندرهای هنسی ونوم F5 رودستر

شاید در ابتدا از شنیدن اینکه یک کمپانی خودروساز اقدام به ساختن یک هایپر 1600 اسب بخاری بدون سقف کرده است، چندان شگفت‌زده نشوید، اما در هر حال هنسی ونوم این کار را کرده است.

شرکت هنسی در یک پست اینستاگرامی نظرسنجی کرده که آیا نسخه رودستر خودروی ونوم F5 با موتور 1600 اسب بخاری که در سال 2017 در نمایشگاه سما معرفی شد، را تولید کند یا خیر. در پست اینستاگرامی این شرکت علاوه بر خبر، سه رندر از رودستر F5 به رنگ آبی لایت نیز منتشر شده است.

hennessey venom f5 roadster render

این خودروی تازه معرفی شده در کل یک ونوم F5 بدون سقف محسوب می‌شود، اما سوالاتی را نیز در ذهن بوجود می‌آورد. نخستین آن‌ها، این است که چگونه این خودروی بی سقف می‌تواند یک هایپرکار 1600 اسب بخاری را به حرکت درآورد. آیا در صورت رخداد این اتفاق، سرنشینان ایمن می‌مانند؟ از نسخه کوپه این خودرو تنها 24 دستگاه ساخته شد، حال از این نسخه قرار است چند دستگاه ساخته شود؟

در حالی که این‌ها سوالاتی هستند که پاسخ آن تنها بدست خود هنسی میسر است، بایستی اعتراف کنیم که ایده یک هایپرکار بی‌سقف ایده جالبی به نظر می‌رسد. هنسی ادعا می‌کند که با استفاده از خودروی ونوم F5 ، اولین هایپرکاری که سرعت آن به 134 کیلومتر بر ساعت می‌رسد را تولید کرده است؛ در حالی که حتی تصور این موضوع نیز با یک اتومبیل بدون سقف، مشکل است.

hennessey venom f5 roadster render2

اگر رودستر ونوم F5 وارد خط تولید شود، عصر جدیدی در ارتباط با هایپرکارها ظهور می‌کند. هنسی با این کار ریسکی را می‌پذیرد که کمپانی بوگاتی روی شیرون خود نپذیرفت. اگرچه که سوپرکاری چون هوراکان لامبورگینی نیز خودروی هیجان انگیزی است، اما تجربه رانندگی با ونوم F5 و موتور 7.4 لیتری 1600 اسب بخاری آن، تجربه جدیدی خواهد بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا