خودروهای آینده بازار

هیوندای به دنبال تولید خودروهای ارزان‌قیمت بیشتر است

بسیاری از خریداران خودرو، ترجیح می‌دهند که سراغ جدیدترین مدل‌های برند مدنظرشان نروند. دلیل آن هم مشخص است. بدین طریق می‌توانند هزاران دلار را ذخیره کرده و مدل قدیمی‌تری بخرند و مدل تازه وارد را دو یا سه سال بعد، در حالی که هنوز هم گارانتی کمپانی سازنده روی آن است، به صورت دست‌دوم خریداری کنند. کمپانی هیوندای نیز مانند سایر شرکت‌های خودروسازی از این موضوع آگاه است؛ از این رو مشخص می‌شود که چرا کراس‌اوور کوچک‌ تازه به دوران رسیده این برند، ونیو این چنین نا‌خوش آیند به نظر می‌آید.

583287

به گفته مایک اوبراین، معاون رئیس کمپانی هیوندای این شرکت خودروسازی کره‌ای مشتریان خودروهای دست دوم را هدف قرار داده و از این رو قیمت ونیو را بسیار پایین آورده ‌است. طبیعتا برای رسیدن به چنین قیمت پایینی، بایستی خودرو را از داشتن ویژگی‌های خاصی محروم کرد که در ارتباط با این خودرو، ویژگی سیستم چهار چرخ محرک، مدنظر هیوندای قرار گرفته است.

اوبراین می گوید:

هنگامی که در اتومبیل از سیستم چهار چرخ محرک استفاده شود، بایستی اکسل‌ها و اجزای سیستم تعلیق، که همگی هزینه بردارند، بزرگتر شوند.

 طبیعی است که اضافه کردن اجزا جدید و قدرتمند به خودرو برای یک کمپانی خودروساز بسیار ساده است، ولی این مساله باعث می‌شود که بسیاری از افراد توانایی مالی را برای خرید محصول نداشته باشند. کمپانی هیوندای نیز می‌توانست به سادگی از سیستم چهار چرخ محرک در خودروی ونیو خود استفاده کند، اما این کار باعث افزایش قیمت اتومبیل می‌شد.

کراس‌اوور ونیو از سیستم دیفرانسیل جلو بهره می‌برد؛ که این مساله از طرفی باعث کاهش قیمت خودرو شده و  از طرف دیگر شانس قابلیت‌های آفرودی خودرو را در شرایط خاص مثلا برف سنگین، به صفر می‌رساند. از این رو ونیو به عنوان یک کراس‌اوور شهری و مناسب برای ساکنین شهر، شناخته می‌شود. در هر حال کمپانی هیوندای از این انتخاب خود مطمئن است.

583289

اوبراین به سخنان خود اضافه کرد که در سال گذشته حدود یک سوم از 40 میلیون معامله خودرو ابتدا با قصد خرید قطعی مشتری آغاز شده ولی در نهایت بدلیل قیمت بالا، متوقف شده ‌است. کمپانی هیوندای هنوز قیمت رسمی ونیو را اعلام نکرده است؛ اما اوبراین اعلام کرد که قیمت این خودرو از قیمت پایه هیوندای کونا به ارزش 21،000 دلار کمتر و از هیوندای اکسنت با ارزش پایه 16،000 دلار کمی بیشتر خواهد بود. هیوندای اکسنت تا زمانی که برای آن در بازار تقاضا وجود داشته باشد، فروش آن متوقف نخواهد شد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا