خودروهای آینده بازار

هیوندا در حال توسعه نسخه با عملکرد بالا سری N سوناتا 2020 است

شرکت هیوندا پیش تر از نسل جدید سدان میان سایز سوناتا رونمایی کرد. مدلی که توانست موردتوجه قرار گرفته و از فناوری های بروزی هم بهره می‌برد. حال به نظر می رسد این کمپانی در نظر دارد بزودی یک نسخه با عملکرد بالا از این محصول جدید را به عنوان مدل سری N که بخش اسپرت هیوندا محسوب می شود، معرفی کند.

بازار سدان های میان سایز بسیار گرم است اما تا زمانی که شاسی بلندها حضور دارند بدون شک عرصه بر این سگمنت کمی سخت می شود. از این رو کمپانی ها به دنبال معرفی مدل های جذاب سگمنت سدان هستند و سوناتا نیز یکی از گزینه های محبوب این بخش تلقی می شود.

به تازگی هیوندا تایید کرد که نسخه با عملکرد بالا سری N سوناتا تحت توسعه قرار دارد. مدلی که از پیشرانه توربوشارژ قدرت می گیرد و این خبر در جریان نمایشگاه اتومبیل نیویورک 2019 توسط مدیران هیوندا تایید شد.

سوناتا 2020 قدرتمند می شود

سوناتا سری N برخلاف مدل هایی چون i30N ، از پیشرانه قدرتمندتر  برخوردار است و هیوندا سعی دارد هیجان بیشتری وارد کند. جزئیات دقیق این مدل در دسترس نیست و باید منتظر ماند تا شرکت کره ای در آینده نزدیک به معرفی چنین مدلی بپردازد.

نسخه های فعلی سوناتا از پیشرانه 2.5 لیتری، 2.4 و 2.0 لیتری توربو بهره می برند و پیش بینی می شود مدل سری N از موتور قدرتمند توربوشارژ نیرو گیرد. گفته شده پیشرانه سری N سوناتا قرار نیست روی هیچ مدل دیگر هیوندا  قرار گیرد و منحصربه همین سدان قدرتمند خواهد بود. به هر حال پیش بینی می شود تا اوایل سال 2020 هیوندا یک مدل پرتوان تر از نسخه فعلی سوناتا معرفی کند.

البته این نسخه علاوه بر پیشرانه، از طراحی ظاهری اسپرت هم برخوردار است. بنابراین باید انتظارات را نسبت به چنین مدلی افزایش داد و با یک اتومبیل هیجان انگیز رو به رو هستیم.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا