خودروهای آینده بازار

اولین تصویر احتمالی تسلا Model Y آشکار شد

شرکت تسلا در نظر دارد هر چند سال مدل جدیدی را به سبد تولید خود بیافزاید. از این رو هر چند سال شاهد معرفی محصول جدیدی هستیم که طراحی بهبودیافته و مشخصه‌های بهتری نسبت به قبل دارد. همانطور که می‌دانید این شرکت بزودی از یک کراس‌اوور جدید به نام Model Y رونمایی خواهد کرد. خودرویی که نسبت به Model X یک مدل ارزان‌تر محسوب شده و قرار است از پلتفرم مدل 3 در ساخت آن بهره‌گیرند.

علاوه‌بر‌این معتقدیم این نسخه شباهت نزدیکی به مدل 3 نیز خواهد داشت. با این حال یک مدل کراس‌اوور است و نباید آن را با ساختاری مشابه مدل 3 دانست. به تازگی تصویری در فضای مجازی منتشر شده که گفته می‌شود اولین تصویر Model Y تسلا آشکار شد. متأسفانه هیچ اطلاعات رسمی در کار نیست تا به آن پرداخته و مشخص شود شرکت تسلا چه برنامه‌ای دارد.

تسلا Model Y با طراحی شبیه به مدل 3

تسلا Model Y

تنها تصویر رسمی Model Y یک تصویر تیزری است که اخیراً منتشر شد و خبر از رونمایی آن در اواسط ماه مارس داده‌شد. به گفته ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، این خودرو با باتری نسخه پایه مدل 3 قیمتی 40 هزار دلاری خواهد داشت.  به‌هرحال بعید به نظر می‌رسد، Model Y یک خودرویی باشد که بزودی دردسترس قرار گیرد. شایعات گفته‌اند که Model Y یک کراس‌اوور سه ردیف صندلی خواهد بود اما ساختار آن مانع از قرار گرفتن صندلی ردیف سومی خواهد شد. شرکت تسلا در نظر دارد Model Y را 14 مارس معرفی کند. بنابراین جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

پیش‌بینی می‌شود خودروساز بزرگ اتومبیل‌های برقی بزودی اطلاعات بیشتری در اختیار قرار دهد و نمی‌توان به شایعات بی‌اساس نیز اشاره کرد.

 

منبع: insideevs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا