خودروهای آینده بازار

شاسی‌بلند سه ردیف صندلی جدید جیپ در راه است

Mike Manley مدیرعامل شرکت فیات کرایسلر که مالک برندهای خودرویی بزرگی چون جیپ است، به‌تازگی خبر از عرضه یک مدل شاسی‌بلند سه ردیف صندلی جدید داد.

به گفته مایک مانلی، این خودرو شاسی‌بلند مدلی در بین Grand Cherokee نسل بعدی و Wagoneer آینده خواهد بود. این برنامه بخشی از استراتژی گسترش محصول جیپ بوده تا بتواند مدل‌های بیشتری از خودروهای SUV و کراس‌اوور را در بازار عرضه دارد.

از آنجایی که بازار ایالات‌متحده به مدل‌های شاسی‌بلند واکنش مثبتی نشان می‌دهد، بسیاری از خودروسازان این منطقه مدل‌های شاسی‌بلند خود را گسترش دادند. در این بین جیپ نیز با همین هدف پیش‌رفته و برنامه بزرگی درسردارد. مانلی در گفتگو با وب‌سایت Auto Express بریتانیا بیان کرد که فیات کرایسلر برای افزایش مدل محصولات جیپ در کارخانه ایالات‌متحده خود سرمایه‌گذاری‌های جدیدی خواهد داشت تا در سبد محصولات جیپ شاهد مدل‌های جدیدی باشیم.

مدل‌های شاسی‌بلند جیپ افزایش پیدا می‌کند

در همین بین این شرکت به دنبال بازگشت Grand Wagoneer است و بزودی شاهد معرفی نسل جدید آن نیز خواهیم بود. به گفته مانلی، نیمی از مدل‌های تولیدی سری Grand Cherokee از نوع سه ردیف صندلی هستند. خودروهایی که باید آنها را بزرگ‌ابعاد دانست و در دسته شاسی‌بلندهای فول‌سایز نیز ممکن است قرارگیرند.

مانلی معتقد بوده خودروهای شاسی بلند سه ردیف صندلی جیپ اهمیت بالایی دارند و تقریباً 60 درصد محصولات این شرکت را دربرمی‌گیرند. این در حالی است که گرند چروکی 40 درصد را به خود اختصاص می‌دهد. گذشته از Grand Cherokee، جیپ روی پلتفرم پایه مشترکی مشغول کار است که برنامه‌ریزی‌شده در مدل جدید نامشخص به کار گرفته‌شود. متاسفانه مانلی به عنوان یکی از نمایندگان ارشد فیات کرایسلر توضیحات کافی درباره این مدل نمی‌دهد.

اما تنها بیان‌شده باید بزودی شاهد شاسی‌بلند سه ردیف صندلی باشیم که مدل میانی Grand Cherokee و Wagoneer خواهدبود.

منبع: thedrive

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا