خودروهای آینده بازار

خودروی برقی مفهومی کیا Imagine به تولید می‌رسد

خودروی مفهومی جدید کیا Imagine که در نمایشگاه خودروی ژنو از آن رونمایی شد، نمایانگر اصول طراحی اتومبیل‌های برقی آینده این کمپانی است. به گفته رئیس بخش طراحی کیا، لوک دانکرولک این تازه ابتدای فرآیند ساخت این مدل بوده و در آینده نزدیک شاهد نتایج اصلی خواهیم بود. وی در ارتباط با زمان دقیق معرفی این مدل چیزی نگفته است.

کیا Imagine

کمپانی کیا در نظر دارد که ظاهر Imagine را به گونه‌ای طراحی کند که شبیه هیچ یک از دیگر سگمنت‌های این کمپانی نباشد. لوک دانکرولک در ارتباط با ظاهر کیا Imagine اظهار می‌دارد:

ما بر این باوریم که هیچ چیز دست نیافتنی وجود ندارد. برخی مسائل مالی وجود دارند که بایستی تایید شوند و این مسائل هیچ ارتباطی با طراحان ندارد.

المان‌هایی چون درب‌ها و رشته‌های LED برای چراغ‌های جلو، از جمله مواردی محسوب می‌شوند که به نظر دست‌یافتنی نیستند. تولید نمای داخلی این کانسپت نیز به دلیل 21 صفحه نمایش با رزولوشن بالا که همانند دسته‌ای کارت در کنار داشبورد قرار گرفته‌اند، به نظر بسیار مشکل می‌آید.

imagine by kia concept2

 گزارشات حاکی از آن است که مشخصات فنی Imagine همانند پلتفرم‌های اتومبیل‌های برقی هیوندای و کیا که قرار است در سال 2020 عرضه شوند، خواهند بود. متاسفانه این دو برند هنوز در ارتباط با جزئیات این پلتفرم اطلاعاتی را بیان نکرده‌اند. کمپانی کیا حتی به هنگام نمایش خودروی مفهومی Imagine نیز در ارتباط با پیشرانه این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرد.

imagine by kia concept geneva live3

در نوامبر سال 2018 دانکرولک در سمت مدیر بخش طراحی گروه اتومبیل‌سازی هیوندای، جایگزین پیتر شرایر شد و بدین صورت مدیریت بخش طراحی هر سه کمپانی هیوندای، کیا و جنسیس را عهده‌دار شد. وی پیش از این به عنوان طراح روی طراحی اتومبیل‌های لامبورگینی و به عنوان مثال مورسیه‌لاگو کار کرده بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا