خودروهای آینده بازار

جانشین لامبورگینی اونتادور یک مدل هیبریدی با باتری منحصربفرد است

بی‌شک شرکت لامبورگینی یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای تولیدکننده سوپراسپرت شناخته می‌شود که در نظر دارد هر سال مدل‌های جدیدی را به سبد محصولاتش بیافزاید.

پیشتر شایعه شد شرکت لامبورگینی جانشین اونتادور را با ساختار هیبریدی تحت توسعه دارد. مدلی که در کنار پیشرانه 12 سیلندر با موتورالکتریکی جمع و جوری همراه می‌کند.

اما به تازگی وب سایت Road & Track گزارش جدیدی منتشر کرده که به اطلاعات جالبی درباره جانشین لامبورگینی اونتادور دست یافته است. گزارش جدید می‌گوید ایتالیایی‌ها در نظر دارند باتری لیتیوم یونی پرظرفیتی را جهت محدوده حرکتی بالای این سوپراسپرت به کار گیرند.

لامبورگینی اونتادور جدید از نوع هیبریدی

لامبورگینی اونتادور

اخیراً لامبورگینی اعلام کرده روی هایپرکاری به اسم رمز LB48H که جانشین اونتادور به شمار می‌رود، مشغول کار است. این سوپراسپرت باید از باتری پرظرفیتی برخوردار باشد تا بتواند قدرت بالایی تولید کرده و فراتر از هر هیبریدی که تاکنون مشاهده شده، عمل کند.

لامبورگینی برای توسعه باتری منحصربفرد مدل هیبریدی جانشین اونتادور با بخش شیمی MIT همکاری می‌کند. Maurizio Reggiani یکی از مدیران ارشد لامبورگینی درباره جانشین اونتادور آن را با اسم رمز LB48H خطاب کرده است.

Reggiani معتقد است برای سوپراسپرت‌های هیبریدی باید یک پیشرانه‌ای در نظر گرفت تا خلأ بین پیشرانه 12 سیلندر و باتری الکتریکی به خوبی پر شود. از این رو نیاز است تا باتری‌های خاصی توسعه یابند و پاسخگوی قدرت سوپراسپرت‌ها باشند. او معتقد است که دوران پیشرانه‌های 12 سیلندر هیبریدی آن قدری طولانی خواهد بود که تصورش را نمی‌کنیم.

اخیراً این خودروساز سوپراسپرت جدیدی را با نام اونتادور SVJ معرفی کرده که با پیشرانه 6.5 لیتری توربو 12 سیلندر قدرتی 770 اسب بخاری تولید می‌کند. گذشته از آن طراحی مخوف و جذابی نیز برای آن در نظر گرفته شد که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع: carscoops

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا