خودروهای آینده بازار

هایپرکار جدید لوتوس هوش از سر بیننده می‌برد!

کمپانی لوتوس در حال ورود به عرصه‌ی جدید از اتومبیل سازی است. این کمپانی اعلام کرده برای تولید یک هایپرکار کاملن برقی، با شرکت ویلیامز وارد همکاری شده است. نام این خودرو تایپ 130 بوده‌ و طبق گفته مدیر عامل این کمپانی، فیل پوفم، قرار است هوش را از سر همه برباید.

پوفم در طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که این هایپرکاربرقی جدید، کمپانی لوتوس را مجددن به عنوان یک کمپانی تولید کننده اتومبیل‌های اسپرت، تاسیس می‌کند. وی در ادامه صحبت‌هایش گفت:

این خودرو یک هایپرکار فوق العاده است که طراحی، مهندسی و تولید آن در انگلستان انجام شده است. تمرکز ما روی تجارت اتومبیل‌های اسپرت است. پس از رسیدن به این هدف، برند لوتوس توانایی فراتر رفتن را هم دارد؛ این یعنی توانایی تولید جی تی، کراس اوور، سدان اسپرت و … .

شهرت کمپانی لوتوس بدلیل تولید خودروهای اسپرت سبک وزن است. به همین دلیل به نظر می‌رسد که تولید یک هایپرکار برقی با بسته باتری سنگین وزن مورد نیاز در آن، کمی با اهداف این شرکت متناقض باشد. اما پوفم در سخنانش تاکید زیادی بر فواید خودروهای برقی داشت.

585352

به گفته پوفم، خودروهای برقی فواید بسیاری دارند که متفاوت از فواید خودروهای سبک وزن است. از جمله آن‌ می‌توان به آیرودینامیک و مرکز جرم پایین آن‌ها اشاره کرد. وی معتقد بود که این کمپانی بایستی متناسب با نیازهای مشتریان پیش برود.

585351

مشخصات فنی این هایپرکار جدید هنوز اعلام نشده است، اما انتخاب نام تایپ 130 برای این خودرو به نظر مهم است. چون کمپانی لوتوس اینگونه اسامی را برای مدل‌های خاصش به‌کار می‌برد. برای مثال خودروی تایپ 14 اولین خودروی جاده‌ای کامپوزیت با شاسی مونونوک بوده و تایپ 72 نام اتومبیل افسانه‌ای فرمول یک است.

به گفته پوفم، برای کمپانی لوتوس بسیار مهم است که توانایی‌ها و جهت‌گیری طراحی هایپر کار تایپ 130 را به همه نشان دهند؛ دلیل آن هم این است که قابلیت‌های خود را برای مهندسی کردن محصول و حتی فراتر از آن، مهندسی کردن محصولی با تکنولوژی‌های جدید، اثبات کنند.

خودروی لوتوس تایپ 130 در اواسط سال جاری به نمایش درخواهد آمد. پس از آن نیز این کمپانی یک خودروی اسپرت جدید و ارزان قیمت‌تر را معرفی خواهد کرد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا