خودروهای آینده بازار

مک‌لارن 720S هیبریدی در اولین تصاویر جاسوسی به نمایش گذاشته شد

توقف برای کمپانی مک‌لارن بی‌معنی است. تنها یک روز پس از جشن بیست هزارمین خودروی تولیدی این شرکت و یک روز پیش از نمایش رسمی گرندتورر، یک نمونه اولیه از اتومبیل‌های جدید این کمپانی دیده شهد که به نظر‌ می‌رسید یک کوپه 720S باشد. این مدل در حقیقت یک نمونه آزمایشی اولیه از سوپرکار هیبریدی است که این کمپانی تصمیم دارد در سال آینده آن را عرضه کند. انتظار می‌رود این خودرو، مک‌لارن 720S هیبریدی باشد.

مدل جدید که در ادامه دهنده راه سایر مدل‌های برقی کمپانی مک‌لارن همچون P1 و اسپیدتیل است، در هفته اخیر به عنوان یک مدل آزمایشی و با شماره “MVY04-BP23”، که با حروف نارنجی رنگ در بالای شیشه جلوی اتومبیل نوشته شده بود، دیده شد. با نگاهی عمیق‌تر به نمای جانبی این کوپه یک برچسب زردرنگ “hybrid” که نمایانگر موتور هیبرید است روی درب راننده و حروف نارنجی رنگ “hybrid prototype” روی حاشیه‌های جانبی این خودرو، نشان‌گر این است که با یک 720S استاندارد طرف نیستیم.

mclaren 720s hybrid test mule spy photo

با در نظر گرفتن برنامه کاری “ترک 25” که کمپانی مک‌لارن در جولای سال 2018 آن را ارائه کرد، این تصاویر جاسوسی چندان شگفت‌آور نیستند. در این برنامه به 18 خودروی جدید که بین سال‌های 2018 تا 2025 عرضه می‌گردند، اشاره شده بود. برخی از این مدل‌ها پیش از این ارائه شده و برخی دیگر مانند گرند تورر، در حال آماده‌سازی برای ارائه هستند. این کمپانی وعده داده ‌است که تا اواسط دهه آینده، تمامی مدل‌های خود را به صورت هیبریدی عرضه کند.

حدود یک سال پیش گزارشی منتشر شد که در آن بیان شده بود که پیشرانه هیبریدی جدید مک‌لارن همانند مدل‌های سابق آن موتور هشت سیلندر خورجینی توئین توربو نخواهد بود. به جای آن، احتمالا از موتور شش سیلندر خورجینی استفاده شود که از مکش اجباری بهره می‌برد. این مدل‌های هیبریدی قرار است روی پلتفرم‌های کنونی مک‌لارن اجرا شود، اما اطلاعات و جزئیات دقیق‌تری هنوز در دست نیست.

mclaren 720s hybrid test mule spy photo3

هنگامی که کمپانی مک‌لارن برنامه “ترک 25” را ارائه داد، اطلاعاتی را نیز در ارتباط با یک سیستم باتری قدرتمند سبک‌وزن‌تر و با قابلیت شارژ بسیار سریع، بیان کرد. هدف از این طرح توسعه یک پکیج باتری است که بتواند به تنهایی و تنها در حالت برقی، بیش از سی دقیقه خودرو را به حرکت در بیاورد. از دیگر بخش‌های این برنامه نیز جایگزینی مستقیم P1 و افزایش سالانه تولید محصولات به 6،000 دستگاه بود.

همچنین خالی از لطف نیست که بگوییم در حالی که کمپانی مک‌لارن در حال توسعه سوپرکار هیبریدی خود است، فراری نیز وقت را هدر نداده و در اواخر همین ماه یک خودروی برقی با قدرت حدود 1000 اسب بخار را نمایش خواهد داد. زمان رونمایی از مک‌لارن 720S هیبریدی مشخص نشده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا