خودروهای آینده بازار

اوپل Corsa تمام الکتریکی بزودی معرفی می‌شود

اوپل که تحت برند Vauxhall در انگلستان فعالیت می‌کند، در سال‌های اخیر توسط جنرال‌موتورز به شرکت پژوسیتروئن فروخته‌شد. در حال حاضر این کمپانی تحت مالکیت شرکت فرانسوی پژو سیتروئن فعالیت دارد.

به تازگی گزارش شد این شرکت می‌خواهد تا سال 2021 نسخه تمام الکتریکی از Corsa را در بازار عرضه‌ کند. وب سایت Auto Express گزارش کرده که این مدل از همان قوای محرکی بهره می‌گیرد که پژو در محصولاتش استفاده می‌کند. در حقیقت Corsa تمام الکتریکی از پیشرانه 208 GTi پژو برخوردار خواهدشد.

اگرچه درباره این هاچ‌بک قدرتمند اطلاعات کمی موجود است اما می‌دانیم از پلتفرم ماژولار CMP شرکت پژو سیتروئن بهره گرفته می‌شود. اوپل Corsa الکتریکی یک مدل برجسته از شرکت اوپل خواهدبود که در میان محصولات هاچ‌بک الکتریکی دیگر برندها حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

اوپل Corsa الکتریکی در راه است

اوپل Corsa

Michael Lohscheller یکی از مدیران ارشد شرکت اوپل/Vauxhall پیشتر در گفتگو با Auto Express بیان کرد که این کمپانی به دنبال محصولات مثبتی در جهت رشد برند بزرگی چون اوپل است.

او افزود اتومبیل‌های الکتریکی هر سال پیشرفت بهتری نسبت به سال قبل دارند و مردم نیز نسبت به این نوع خودروها واکنش مثبتی نشان می‌دهند. زیرا از یک سو آلودگی کمتری تولید کرده و در سوی دیگر کم‌مصرف هستند. این عوامل موجب شده تا شرکت آلمانی استراتژی جدیدی را پیرامون محصولات الکتریکی در نظر گیرد.

اوپل می‌خواهد اتومبیل‌های الکتریکی در سطح بالایی روانه بازار کند. از این رو انتظار می‌رود علاوه بر Corsa، مدل‌های دیگری هم بزودی از راه برسد و  در این بین باید منتظر ماند تا برنامه دقیق اوپل مشخص شود.

گفته شده اوپل/واکسال تا 2020 چهار مدل الکتریکی علاوه بر Corsa در بازار عرضه می‌کنند. البته در دهه جدید مجموعه محصولات جدیدی توسط این شرکت فرانسوی معرفی می‌شود.

منبع: carscoops

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا