خودروهای آینده بازار

پورشه کاین کوپه هیبریدی سال جاری میلادی از راه می‌رسد

پورشه کاین کوپه با سه پیشرانه متفاوت عرضه می‌شود. مدل پایه آن مجهز به موتور شش سیلندر با توانایی تولید 335 اسب بخار قدرت و گشتاور 450 نیوتن متر است. نسخه میانی این خودرو یعنی مدل S، 434 اسب بخار قدرت و 549 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و بالاترین نمونه آن، مدل Turbo به لطف موتور هشت سیلندر خود، توانایی تولید قدرتی برابر با 541 اسب بخار و گشتاور برابر 768 نیوتن متر را دارد. به گفته این کمپانی، هنوز هم پیشرانه‌های بیشتری برای استفاده در این خودرو در راهند.

در یک رویداد رسانه‌ای در اتریش، مدیر عامل پورشه اعلام کرد که نمایش مدل هیبریدی کاین کوپه در سال جاری صورت می‌گیرد. وی در ادامه سخنانش گفت که این کمپانی موتور اتومبیل‌هایش را قدم به قدم ارتقا بخشیده و امسال بایستی منتظر پیشرانه هیبریدی برای کاین کوپه باشیم.

2 43

با فرض اینکه پیشرانه هیبریدی مورد استفاده در پورشه کاین همانند پیشرانه استفاده شده در مدل پایه این خودرو، کاین E هیبرید باشد، این کوپه بایستی قدرت 455 اسب بخار و گشتاور 699 نیوتن متر را تولید کند. از لحاظ تئوری می‌توان انتظار حضور دو مدل کاین هیبریدی را در آینده نزدیک داشته باشیم. کمپانی پورشه در نمایشگاهی در شانگهای، به موتور هیبریدی توربو S E و این که قرار است برای مدل‌های استاندارد و کوپه اتومبیل کاین مورد استفاده قرار گیرد، اشاره کرده بود. این خودروها می‌توانند از موتور توربو هشت سیلندر، که در اصل متعلق به پانامرا توربو S E هیبرید است، بهره برده و به قدرت 680 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتن متر دست یابند.

3 34

از آنجایی که پورشه کاین کوپه در پلتفرم و بسیاری دیگر از خصوصیات خود با لامبورگینی اوروس اشتراک دارد، شایعاتی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه کاین کوپه با پیشرانه لامبورگینی عرضه می‌شود. این به معنای موتور هشت سیلندر تویین توربو با حجم 4.0 لیتر و توانایی تولید قدرت 641 اسب بخار است. این اتفاق باعث می‌شود که “کاین کوپه GT5” بین مدل توربو و مدل توربو S E هیبرید قرار گیرد.

به نظر می‌رسد پورشه برای کاین کوپه تصمیمات بزرگی در سر دارد. این کراس‌اوور با شش تریم مختلف عرضه شده اما هنوز قیمت قطعی این تریم‌ها مشخص نیست. قیمت کاین کوپه پایه از 75,300 دلار آغاز می‌شود و احتمالن در 200,000 دلار پایان یابد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا