خودروهای آینده بازار

آخرین طراحی پورشه تایکان پیش از معرفی رسمی آشکار شد

شرکت پورشه به عنوان کمپانی زیرمجموعه فولکس واگن در نظر دارد تا بهترین‌ها را به مشتریان خاص خود ارائه دهد. البته عمده محصولات این کمپانی گران‌قیمت هستند و اسپرت محسوب می‌شوند.

در این میان پروژه ساخت اولین خودرو تمام الکتریکی پورشه از سال‌ها قبل آغاز شده و نخستین بار در اواسط دهه شاهد رونمایی کانسپتی به نام Mission E بودیم. مدلی که گفته‌شد نمونه نهایی آن اواخر دهه یعنی سال جاری یا آینده از راه می‌رسد و یک کوپه تمام الکتریکی خواهد بود.

باتوجه به رسوایی‌های سوخت فولکس این کمپانی در برنامه خود و زیرمجموعه‌ها، تمرکزش را روی اتومبیل‌های الکتریکی قرار‌داده که در این بین پورشه و باقی برندها، سخت روی این پروژه‌ها مشغول به کار هستند.

پورشه تایکان با این سبک طراحی همراه است

شرکت آلمانی در نظر دارد بزودی اولین خودرو تمام الکتریکی خود را با نام تایکان رونمایی کند. مدلی که در طراحی شبیه به Mission E است و یک نمونه برجسته در میان سایر مدل‌های تاکنون ساخته شده این کمپانی محسوب می‌شود. به تازگی در انجمن تایکان برخی از طرفداران آخرین طراحی این مدل را پیش از معرفی رسمی که بزودی انجام می‌گیرد، آشکار کردند.

طراحی که مشابه دیگر تصاویر منتشر شده از این خودرو بوده و نشان می‌دهد باید شاهد همان Mission E با سبک و سیاق یک نمونه تولیدی باشیم. تاکنون شایعات و اطلاعات بسیاری از تایکان منتشر شده و تصاویر رسمی توسط شرکت سازنده دردسترس رسانه‌ها قرار نگرفت. اما تصاویر جاسوسی و رندر شده متعددی دردسترس قرار گرفته‌است.

طراحی آشکار شده توسط استودیو طراحی Weissach انجام گرفته و باید آن‌ را چهره نهایی تایکان الکتریکی دانست. در سپتامبر سال جاری تایکان رونمایی خواهد شد و احتمالا از سال 2020 نیز به بازار عرضه می‌شود و قیمت پایینی هم نخواهد داشت.

پورشه به دنبال سرعت بالا و ایمنی بزرگ در تایکان است.

منبع: insideevs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا