خودروهای آینده بازار

جدیدترین تصاویر جاسوسی از پورشه تایکان

وب‌سایت Motor1 جدیدترین تصاویر جاسوسی با کیفیت بالا از اولین خودروی تمام الکتریکی شرکت پورشه، تایکان را منتشر کرد. پیش از این نیز تصاویر جاسوسی از پورشه تایکان منتشر شده بود؛ اما به‌دلیل کیفیت ناکافی جزئیات آن را به خوبی نمایش نمی‌داد.

با نگاه به بخش جلویی خودرو، به این موضوع پی می‌بریم که پورشه برای طراحی چراغ‌های جلو از خودروی مفهومی مشخص می‌شود که کانسپت چراغ‌های جلویی آن همانند Mission E الهام گرفته و تنها پیچش کمی در آن اتفاق افتاده است. از آنجایی که نیازی به دریچه‌های هوا در این اتومبیل نیست، تایکان هیچ‌گونه دریچه‌ای در بخش جلویی نداشته که آن را به طراحی محبوبی در بین خودروهای برقی تبدیل می‌کند.

وقتی به نمای کناری تایکان نگاه می‌کنیم، با طراحی منحصر به‌فردی مواجه می‌شویم. دستگیره‌ درب‌ها طراحی هوشمندانه‌ای دارد و درون بدنه تعبیه شده‌اند. طراحی  کلی خودرو در عقب آن خیلی زمخت نبوده و از سایر پورشه‌های موجود، مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

بخش عقبی تایکان جذاب‌ترین بخش آن است. پیش از این صحبت‌های زیادی مبنی بر عدم طراحی قوی در این قسمت شنیده می‌شد؛ اما با پخش جدیدترین تصاویر جاسوسی از این خودرو، مشخص شده که تمامی آن­ها شایعاتی بی‌اساس بوده‌اند. چراغ‌های عقب تایکان حتی با وجود نوارهای قرمز ناخوشایند اطراف لامپ‌های آن، هنوز هم بدلیل نوارهای باریک LED، بسیار چشم‌گیر هستند. این سبک طراحی در محصولات اخیر این برند آلمانی مشاهده شده است.

کمپانی پورشه قصد دارد در اولین سال عرضه این خودرو، سال 2020 نزدیک به 20 هزار نمونه از این خودروی تمام برقی را تولید کند. سوال اصلی اینجاست که آیا پورشه می‌تواند طرفدارانش را با عرضه اتومبیل برقی تایکان متقاعد به خرید خودرهای تمام الکتریکی کند؟ برای پاسخ به این سوال، باید تا عرضه آن و همچنین واکنش خریداران، صبر کنیم.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا