خودروهای آینده بازار

خودروی برقی رنو با قیمت ارزان در راه است

رنو دوباره در فکر تسخیر بازار خودروهای ارزان قیمت است اما این بار بازار خودروهای الکتریکی را هدف گرفته است. خودروی برقی رنو با قیمت پایینی روانه بازار می شود. بیش از یک دهه پیش بود که رنو با محصولی که شریکش، داچیا طراحی کرد به سمت بازار کشورهایی که به دنبال خودرو ارزان باکیفیت بودند حمله کرد و به سرعت پروژه L90 را در کشورهایی چون هند، روسیه، ایران، ترکیه، کلمبیا، آرژانتین، مراکش و… به مرحله اجرا رساند که موفقیت بالایی نیز در این زمینه به دست آورد.

رنو City K-ZE

رنو City K-ZE محصول جدید این شرکت فرانسوی بوده که برای کاهش قیمت، بر اساس پلتفرم رنو کویید توسعه یافته است. این محصول تا پایان سال جاری میلادی به بازار راه پیدا می کند. رنو تصمیم دارد تا این خودرو را ابتدا در چین معرفی کند چرا که این کشور بازار تشنه ای برای خودروهای برقی است و از طرفی رنو نیز این خودرو را با همکاری یک شرکت چینی طراحی و عرضه خواهد کرد.

renault k ze 6 1

هر چند هنوز اطلاعات دقیقی از این خودرو منتشر نشده، اما رنو برای تشنه کردن علاقه مندان به این خودرو کمی از مشخصات آن را منتشر کرده است. این شرکت برد این خودرو را بیش از 250 کیلومتر عنوان کرده است که برای یک خودرو ارزان قیمت بسیار خوب خواهد بود. لازم به ذکر است؛  شارژ خودرو در مدت زمان 50 دقیقه به 80 درصد می رسد.

گفته می شود نام این خودرو  برگرفته از حرف اول کلمه کویید، خودرو ارزان قیمت رنو بوده و همچنین دو حرف ZE نیز بیانگر الکتریکی بودن آن است. رنو تصمیم دارد تا در یک بازه دو ساله، سقف تولید این خودروی برقی را فقط در کشور چین به 550 هزار دستگاه برساند که نشان از گام بلند رنو برای تسخیر بازار چین و دیگر کشورهای جهان دارد. انتظار می رود در آینده اطلاعات بیشتری از این خودرو در فضای مجازی منتشر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا