خودروهای آینده بازار

نگاهی به رنو EZ-Pod؛ فصل جدیدی از خودروهای شهری

در این مطلب قصد داریم خودرویی را برای شما معرفی کنیم که می‌خواهد در آینده‌ای نه چندان دور فلسفه خودروهای شهری را تغییر دهد. حتما با مدل توییزی رنو که یکی از کوچکترین خودروهای شهری این کمپانی است، آشنایی دارید. رنو EZ-Pod دارای طرحی مفهومی و بسیار کوچکتر از توییزی است و در واقع به شکل یک ربات کاملا‌ کوچک و جمع و جور برنامه‌ریزی شده تا ضمن مصرف بسیار کم باتری، برد بیشتری هم داشته باشد. این خودروی الکتریکی در واقع یک کانسپت از اتومبیل‌های خودران کاملا برقی به همراه شاسی رنو توییزی است و تمام قطعات لازم برای رانندگی نیز حذف شده است. بنابراین این خودرو که تنها 3 متر مربع فضا اشغال می‌کند، فاقد هرگونه فرمان، پدال‌های گاز و ترمز، پشت آمپر و … است.

طراحی این خودرو به مدد باتری بسیار کوچک و البته پربازده، آنقدر کوچک است که به راحتی از مسیرهایی که برای عبور سایر خودروهای شهری مناسب نیستند هم می‌تواند استفاده کند. این طراحی شگفت انگیز باعث شده تا از این خودرو برای تحویل بسته‌های پستی و حتی بار هم استفاده شود.

7ff04ed9 renault ez pod concept 4

صندلی‌ها در این خودرو روبروی هم قرار گرفته‌اند و در ساخت آن‌ها، رنو از مواد بسیار با کیفیت استفاده کرده تا هم دیرتر مستهلک شوند و هم به راحتی قابل نظافت باشند. در داخل کابین رنو EZ-Pod دو نمایشگر بزرگ دیده می‌شود که در آن‌ها اطلاعات لحظه‌ای مسیر، سرعت خودرو، اطلاعات ترافیک و … دیده می‌شود.

رنو EZ-Pod برای پیدا کردن مسیر خود از GPS و آنتن‌های مختلف استفاده می‌کند و همچنین انواع رادار در تمام جوانب این خودرو به‌کار گرفته شده تا با اسکن جاده باعث عدم برخورد این خودرو با عابران پیاده و یا سایر موانع شود. این خودروی بسیار کاربردی حتی می‌تواند در فروشگاه‌های بزرگ، فرودگاه‌ها و پارکینگ‌ها نیز ایفای نقش کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا