خودروهای آینده بازار

فولکس واگن گلف R پلاس یک مدل قدرتمند خواهد بود

شرکت فولکس واگن سخت در تلاش است تا نسبت به رقبا محصولات باکیفیت و برجسته ای عرضه دارد. یکی از محصولات موردانتظار آینده این شرکت آلمانی، گلف R پلاس هاچ‌بکی با عملکرد بالاست. مدلی که طرفداران آن بسیارند و سخت در انتظار معرفی مدل جدید این هاچ‌بک هم هستند. به تازگی جزئیاتی از پیشرانه گلف R پلاس فاش شده که نشان می‌دهد، فولکس واگن به دنبال یک موتور قدرتمندتر است.

متاسفانه پیشتر اعلام شد، فولکس واگن قرار نیست گلف R400 را تولید کند، مدلی پرهزینه و نامطلوب که فروش مناسبی هم نداشت. در این بین آلمانی‌ها به دنبال جانشینی هستند تا بتوانند یک مدل ارزشمند را عرضه کنند. مدلی که گلف R پلاس نام دارد  و از پیشرانه 400 اسب بخاری آئودی RS3 اسپرت بک قدرت می‌گیرد. گفته می‌شود پروژه توسط Herbert Diess مدیرعامل فولکس مدیریت می‌شود و یک پروژه محرمانه و مهمی است. در حال حاضر مدل غیرپلاس گلف R می‌تواند قدرتی 320 اسب بخاری تولید کند.

گلف R پلاس یک هاچ‌بک معمولی نیست

گلف R پلاس

از ویژگی‌های این هاچ‌بک باید به سیستم چهارچرخ محرک 4موشن گلف R پلاس اشاره کرد. این سیستم عملکرد بهتری به هاچ‌بک آینده خواهد بخشید تا در جاده‌ها قدرت بیشتری از خود نشان دهد. این موتور از گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه بهره می‌برد و انتظار داشتیم گیربکس دستی را مشاهده کنیم.

به نظر می‌رسد فولکس‌واگن موافق به کارگیری گیربکس دستی در گلف R پلاس نیست. پیش‌بینی می‌شود در بحث عملکرد مشابه R400 باشد که در این صورت 0 تا 100 آن به 3.9 ثانیه و سقف سرعت به 280 کیلومتربرساعت می‌رسد. گفته شده نسخه چهار چرخ محرک گلف R پلاس برای سال 2020 آماده معرفی می‌شود. گلف R پلاس در سال  2021 عرضه می‌شود و رقبایی چون مرسدس AMG A45 دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا