خودروهای آینده بازار

کراس‌اوور کوچک فولکس واگن در راه بازار

فولکس واگن به فکر عرضه یک کراس‌اوور کوچک برای رقابت با مرسدس بنز GLC و بی‌ام‌و X1 است. کراس‌اوور کوچک فولکس واگن که قرار است در آمریکا و برخی بازارهای مهم این شرکت مثل آرژانتین، برزیل، مکزیک و کانادا عرضه شود، Terek نام دارد و از نظر ابعاد و اندازه، کوچک‌تر از تیگوان خواهد بود.

کراس‌اوور کوچک فولکس واگن در چین با نام Tharu شناخته می‌شود. پلتفرم این خودرو مشابه با دیگر محصولات سایز کوچک فولکس واگن است و موتورهایی که این خودرو با آن‌ها عرضه می‌شود عبارتند از یک نمونه 1.2 لیتری بنزینی، پیشرانه 1.4 لیتری و در نهایت 2 لیتری توربوشارژ که همگی با یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه همراه می‌شوند.

AABvRTP

این خودرو در حال حاضر فقط به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود و از نظر ابعاد در حدود 25 سانتی‌متر کوچک‌تر از تیگوان خواهد بود. این سایز کمی از نسل قبلی تیگوان بزرگ‌تر است اما از آنجایی که این روزها کراس اوورهای کوچک اهمیت و طرفدار پیدا کرده‌اند، می‌توان شاهد موفقیت این خودرو بود.

AABvRTU

این کراس‌اوور در اروپا تولید نمی‌شود و برای عرضه در آمریکای شمالی هم احتمالا در مکزیک و یا آرژانتین ساخته خواهد شد. کشورهای آمریکای جنوبی از گذشته از مهم‌ترین بازارهای محصولات فولکس واگن در رده‌های سبک و سنگین بوده‌اند و به همین علت هم فولکس واگن عمده توجه خود را برای این بخش از بازار دنیا خواهد گذاشت.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا