خودروهای آینده بازار

عرضه نسل آینده فولکس واگن گلف در مدل GTI و R در ایالات متحده آمریکا

در حالی که تنها چند ماه تا اولین نمایش نسل هشتم فولکس واگن گلف باقی مانده، وب‌سایت Motor1 اخبار جالب توجهی را درباره این هاچ‌بک کامپکت دوست داشتنی فولکس واگن، منتشر کرده است.

به نقل از وب‌سایت Motor1، در رویدادی که هفته اخیر در کالیفرنیا برگذار شد، یکی از کارمندان رده بالای فولکس واگن اطلاع داد که نسخه استاندارد نسل بعدی گلف نیز همچون اسپرت واگن در آمریکا به فروش نخواهد رسد. با این وجود مدل‌های GTI و گلف R برای فروش به بازار آمریکا عرضه خواهند شد. اطلاعات جزئی‌تر در این زمینه در دسترس نیست.

در حالی که هنوز اطلاعات رسمی در این خصوص منتشر نشده، با نگاهی به گذشته فروش خودروهای این کمپانی می‌توان به نتایج جالبی دست یافت. در سال 2018، گلف GTI و گلف R، 48 درصد از فروش خانواده گلف را تشکیل داده‌اند. اگرچه هیچ یک از مدل‌های گلف به فروش انبوه نرسیده‌اند، اما کمپانی فولکس‌ واگن در سال 2018 تنها 6642 دستگاه از خودروی گلف پایه را به فروش رسانده، که این تعداد تنها 2 درصد از کل فروش کمپانی بود.

اخبار تازه منتشر شده پیرامون گلف، دیگر مدل‌های این خودرو یعنی ای-گلف و آل‌ترک را در هاله‌ای از ابهام فرو می‌برد. پیش از این اعلام شده بود که نسل هشتم گلف مجددا به صورت کاملا برقی عرضه نخواهد شد، در حالی که هاچ بک فولکس واگن I.D. که قرار است تنها در اروپا عرضه شود، کاملا برقی است.

در بازاری که در آن سوبارو کراس‌ترک و کیا ‌سول حضور دارند، حضور آل‌ترک نیز منطقی به نظر می‌رسد. با این حال با وجود مدل اسپرت واگن، آل‌ترک آینده درخشانی نخواهد داشت.

عدم حضور گلف پایه در ایالات متحده آمریکا، نمایانگر تغییرات اساسی است؛ یا این کمپانی تصمیم دارد کراس‌اوورهای کامپکت بیشتری را به بازار عرضه کند و یا هدفش از عدم ارائه مدل پایه گلف در آمریکا، تنها ایجاد تغییر در دیدگاه خریداران است. در هر صورت، خبر امیدوارکننده این است که دو هاچ‌بک خوش استایل گلف هنوز در عرصه فروش باقی مانده‌اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا