اخبار روز داخلی

تولید اتومبیل توسط سایپا افزایش می یابد

پس از کش و قوس های بسیاری که تولیدکنندگان خودرو کشورمان داشتند، حال سایپا ادعا کرده طی هفته های آینده تیراژ تولید خودرو توسط این شرکت افزایش پیدا خواهد کرد. در ادامه بحث همراه موتوراویل باشید.

به گزارش رسانه صنعت خودرو موتوراویل به نقل از Car.ir،‌گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: از ماه آینده هر هفته ۱۲ هزار دستگاه از خودروهای دارای کسری قطعات، تکمیل شده و وارد بازار می‌شود.

به نقل از گروه خودروسازی سایپا، قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور تولید گفت: با اجرای برنامه تأمین قطعات پیشرفته هفته گذشته ۱۰ هزار دستگاه خودروی دارای کسری قطعات، تکمیل شده و در حال تحویل به مشتریان است.

علی شیخ‌زاده اظهار کرد: این گروه براساس برنامه‌ریزی‌ها قصد دارد از ماه آینده، هفته‌ای ۱۲ هزار دستگاه خودرو را تکمیل و به بازار عرضه کند که با اجرای آن، تعداد محصولات قابل عرضه به ۵۰ هزار دستگاه خودرو در ماه خواهد رسید.

خبر مرتبط: دلیل موفقیت سایپا در تولید خودرو

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این وعده سایپا واقعا محقق می شود و اگر محقق شد چقدر می تواند بر روند کاهش قیمتهای محصولات سایپا در بازار موثر باشد ؟

بسیاری از کارشناسان و دست اندرکاران بازار خودرو در کشور معتقدند که با افزایش عرضه تقاضاهای موجود در بازار جواب داده خواهد شد و منجر به کاهش قیمت ها در بازار می شود ولی سوال مهم این است که این خودروها با چه قیمتی عرضه خواهند شد و آیا باز هم توسط دلالان به بازار وارد می شوند و یا اینکه به دست مصرف کننده واقعی خواهند رسید ؟

سایپا، که سرنام گروه اسمی شرکت سهامی ایرانی تولید خودرو (به فرانسوی: Société Anonyme Iranienne de Production Automobile) است، شرکتخودروسازی ایرانی می‌باشد، که در سال ۱۳۹۱ با تولید شمار ۴۷۷٫۸۹۰ دستگاه اتومبیل، معادل ۴۲٪ درصد از سهم بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داد و پس از ایران خودرو (با ۴۵٪) به‌عنوان دومین خودروساز ایران، شناخته شد.

منبع
saipacorp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا