اخبار روز داخلی

شورای رقابت به شرکت‌های خودروسازی زیان‌های زیادی وارد کرده است

دبیر انجمن خودروسازان ایران، آقای احمد نعمت‌بخش به تاز‌گی در مصاحبه‌هایی که با رسانه‌های مختلف داشته است اعلام کرده که شورای رقابت زیان‌های زیادی را به شرکت‌های خودروسازی وارد نموده است.

شورای رقابت مسئول اختلاف قیمت بازار و کارخانه

احمد نعت‌بخش اذعان کرده است که در تمامی این سال‌ها که شورای رقابت مسئولیت قیمت‌گذاری خودروها را برعهده داشته است به دلیل اختلاف زیادی که بین قیمت کارخانه خودروها و قیمت بازار آن‌ها به‌وجود آورده، ضربه شدیدی را به خودروسازان وارد نموده است.

از این‌رو به‌تازگی سران سه قوه تصمیم گرفته‌اند که قیمت‌‌گذاری خودروها را از شورای رقابت بگیرند. اما سازمان بازرسی کل کشور که زیرمجموعه قوه قضائیه بوده خواستار، نقض مصوبه سران سه قوه است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران، آقای احمد نعمت‌بخش، معتقد است که شورای رقابت بین قیمت کارخانه خودرو و قیمت بازار خودرو اختلاف زیادی ایجاد کرده است و همین مسئله موجب شده تا شرکت‌های خودروسازی متحمل ضرر و زیان زیادی شوند.

شرکت های خودرو سازی
شرکت های خودرو سازی

آیا مساعدت سازمان بازرسی کل کشور اختلاف قیمتها را کم خواهد کرد؟

او در ادامه صحبت‌های خود به این مسئله اشاره کرده است که: خواسته ما از سازمان بازرسی کل کشور این است که در این جریان به ما کمک کند تا بتوانیم فاصله بین قیمت کارخانه خودرو را با قیمت بازار آن کاهش دهیم.

علاوه‌براین از رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستاریم که از وزارت صنعت، معدن و تجارت بخواهد که به مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه عمل کنند و با ما در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

همانطور که می‌بینید، آقای احمد نعمت‌بخش در صحبت‌های خود از وزارت‌های صنعت، معدن و تجارت می‌خواهد که همکاری لازم را با انجمن خودروسازان ایران داشته باشند تا بتوانند فاصله زیادی که بین قیمت کارخانه و قیمت بازار خودرو وجود دارد را کاهش دهند چراکه وزارت صنعت که قرار بود مصوبه فروش خودروها به نرخ 5 درصد کمتر از قیمت‌های حاشیه بازار را اجر کند، اجرا نکرده است از این‌رو زمینه‌ مناسبی برای دلالان این صنعت فراهم شده تا بیشتر به پول‌های سرگردان در بازار جهت دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا