اخبار روز داخلی

قائم مقام مدیرعامل سایپا: 80 درصد خودروهای ناقص تکمیل و وارد بازار خودرو می‌شوند

80 درصد از خودروهای تولید متوقف وارد بازار خودرو می شوند

قائم مقام مدیرعامل سایپا به تازگی در مصاحبه‌ای که با رسانه‌ها داشته، اعلام کرده است که شرکت خودروساز سایپا با شرکت‌های سازه‌گستر و همچنین دانش‌بنیان برای راه‌اندازی پویش داخلی در حال همکاری است از این‌رو تصمیم دارد 80 درصد از خودروهایی که تولید آن‌ها در این شرکت خودروساز متوقف شده است را تکمیل و وارد بازار خودرو کند.

علاوه‌براین، او در صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد از نظر تولید برخی قطعات مانند قطعات، های‌تک مستقل شود و دیگر هیچ نوع وابستگی از این نظر به شرکت‌های خارج از کشور نداشته باشد.

او در ادامه صحبت‌هایش گفت: سایپا در اردیبهشت‌ماه سال جاری توانسته است 42 هزار و 851 دستگاه خودرو را تولید کند از این‌رو توانسته رتبه اول کشور را از آن خود کند.

البته سایپا نسبت به سال گذشته به دلیل تحریم‌ها با کاهش 40 هزار دستگاه در تولید روبه‌رو بوده که خوشبختانه اکنون توانسته‌ایم این میزان کاهش را جبران کنیم.

 بازار خودرو
بازار خودرو

وی افزود: باتوجه به میزان کاهشی که سایپا در تولید تعداد خودروهای خود نسبت به سال گذشته داشته است، تمهیداتی را جهت جبران آن اندیشیده‌ایم تا بتوانیم تولید خودرو را در این شرکت خودروساز به مدار قبلی آن بازگردانیم.

تولید قطعات تک در داخل کشور

البته برخی از مواد اولیه برای ساخت خودروها نیز وارداتی بودند که به دلیل تحریم‌ها، با منع واردات آن‌ها روبه‌رو شدیم البته در این زمینه نیز تمهیداتی را اندیشیده‌ایم تا بتوانیم این مواد اولیه و قطعات خودرو را خودمان تولید کرده و از این نظر کاملا مستقل شویم.

البته این مسئله که قیمت این مواد و قطعات افزایش پیدا کند بدیهی است اما سعی می‌کنیم آن را کنترل کنیم که درنهایت تاثیری در قیمت خودرو نداشته باشد.

او درنهایت اشاره کرد که تا یک ماه آینده 80 درصد از خودروهای ناقص توسط شرکت سایپا تکمیل و روانه بازار می‌شوند و تا شش ماه دیگر قطعات تک در داخل کشور تولید می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا